Hoolitse oma esmamulje eest
“Kui oled tööturul “värske”, siis hea ja viisaka esmamulje jätmine on ülioluline,” paneb värbamisekspert noortele südamele. “See tähendab näiteks, et CV-s ei ole trükivigu, kaaskiri on suunatud konkreetsele ettevõttele ning pole muid väikeseid vigu, mis võivad esmamuljet rikkuda. Tihti on need lihtsad asjad, mis võivad olla tingitud kiirustamisest ja hooletusest.”
Korrektse esmamulje tagab Talviste sõnul ka noore kandidaadi korralik foto CV juures ja pigem korrektne smart casual välimus kui liigne üleslöödud väljanägemine. “Hoolitsetud ja korralik välimus toob kindlasti rohkem plusspunkte, kuid kindlasti ei tasu end ka üle lõhnastada või vastupidi tulla vestlusele otse higistamapanevast trennist,” paneb ta südamele.
“Meelde jääb ka see, kuidas ettevõtte poole pöördud, kuidas ühendust võtad ja kui viisakas oled esimese kohtumise ja kontakti ajal,” lisab värbamisekspert.
Hea suhtlusoskusega kompenseerid vähest töökogemust
Kui noorel pole ette näidata töökogemusi, kuid ta sellegipoolest töövestlusele kutsutakse, hinnatakse teda Talviste sõnul pigem isikuomaduste järgi. “Kindlasti on olulisel kohal hea suhtlemisoskus, kultuuriline sobivus ja tiimi sobitumine. Kuna ettevõtted kasvavad kiirelt ja tippspetsialistide üleostmine on sageli liiga kallis ning keerukas, võtavad paljud ettevõtted tööle hea suhtumise ja isiksusega inimese, kellel on võib-olla hoopis kogemused mõnel teisel alal, kuid kelles nähakse potentsiaali ja õppimisvõimelisust,” kirjeldab Talviste, kelle sõnul on ettevõttesisesed kohapealsed koolitused aina sagedasemad.