N, 1.06.2023

Kalastuskaardi taotlusi 2022. aastaks saab esitada selle aasta detsembri esimesest päevast

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
TLMPM03: KALASTUSKAARDID :TALLINN, EESTI, 01DEC10.
Keskkonnaamet alustas kalastuskaartide väljastamist. Kalamehed enne avamist keskkonnaameti ukse taga järjekorras. Pildil MATI EEKHOLM.
mm/Foto MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES
TLMPM03: KALASTUSKAARDID :TALLINN, EESTI, 01DEC10. Keskkonnaamet alustas kalastuskaartide väljastamist. Kalamehed enne avamist keskkonnaameti ukse taga järjekorras. Pildil MATI EEKHOLM. mm/Foto MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Kalastuskaardi taotlusi 2022. aastaks saab esitada alates kolmapäevast, 1. detsembrist 2021. Enne uue taotluse esitamist tuleks kalastajal veenduda, et eelnevate lubade püügiaruanded on esitatud.

Paberkandjal kalastuskaardi taotlusi 2022. aasta kalastushooajaks võetakse vahetu kontaktina Keskkonnaameti kontorites vastu vaid 1. detsembril vahemikus kell 9-10. Pärast seda saab täidetud taotlused jätta kontori postkasti või osta kalastuskaart internetist aadressil pilet.ee.

„Et hoida oma klientide ja töötajate tervist, paneme kõigile südamele, et kontorisse taotlust esitama tulles kannaksite maski ning hoiaksite teiste taotlejatega distantsi,“ ütles Keskkonnaameti klienditeeninduse juht Meelika Tamberg.

Taotluse võib Keskkonnaametile saata ka postiga või digiallkirjastatult e-kirja teel. „Sel juhul tuleb arvestada, et taotluse esitamise tähtajaks loetakse selle Keskkonnaameti dokumendiregistris registreerimise kuupäeva ja kellaaega. Registreerimise aeg on saatmise ajast kindlasti hilisem,“ sõnas Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Kalastuskaardi taotlused rahuldatakse nende laekumise ajalises järjekorras. Lubade hulk näiteks nakkevõrkude puhul on veekoguti piiratud. 2022. aastal on kõik võrguload nädalapikkused, ka Peipsil, kus seni kehtisid kuuajased load.

Enne kalastuskaardi taotlemist tuleb kindlasti üle vaadata, et kohustuslik püügiaruanne eelneva perioodi kalastuskaardi eest oleks esitatud. „Kui aruanne on esitamata, ei saa uut kalastuskaarti taotleda. Lihtsaim viis võlgnevuse kontrollimiseks on teha seda pilet.ee keskkonnas,“ rääkis Aimar Rakko. Vajadusel võib aruande esitamise kohta uurida ka Keskkonnaameti vee-elustiku spetsialistidelt. Kalastuskaardi taotlemise ja püügiaruande esitamise kohta saab täpsemalt lugeda Keskkonnaameti kodulehelt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles