P, 25.09.2022

Läheb hullemaks: öösel hakkab sadama jäävihma

Järva Teataja
Läheb hullemaks: öösel hakkab sadama jäävihma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jäävihma mõjul muutuvad teed väga libedaks.
Jäävihma mõjul muutuvad teed väga libedaks. Foto: Arvet Mägi

Viimaste päevade jooksul on Järvamaal juhtunud mitu rasket liiklusõnnetust. Ka täna õhtul ja öösel tasub liigeldes eriti ettevaatlik olla, kuna sadama hakkab jäävihma.

Tänase päeva jooksul on üle Eesti õhutemperatuurid tõusnud, mis on kohati kaasa toonud jäised teeolud. Valdavalt üle Eesti on teekatted niisked ning sõiduradade vahel soolalumesegused. Kuid paiguti esineb kõikjal libedamaid lõike.

Õhtu jooksul läheneb Lääne-Eestist soojem ja niiskem õhumass, mis tähendab, et öö jooksul tõusevad temperatuurid veelgi. Lääne poolt algav lume- ja lörtsisadu läheb kesköö paiku üle vihmaks. Sajab kõikjal Eestis. Mitmel pool on oodata jäävihma, eriti mandri sisealadel!

Prognoosi järgi on hommikuks temperatuurid tõusnud Lääne-Eestis kuni +3-kraadini ning idaosas nullilähedale. Mitmel pool võib tekkida udu. Terve õhtu ja öö jooksul püsib suur jäiteoht. Ilmastikuolud on muutlikud ning ka suuremad teed võivad muutuda ootamatult jäiseks!

Transpordiamet ootab liiklejatel infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta näeb tarktee.ee.

Märksõnad
Tagasi üles