P, 29.01.2023

Aastavahetus möödus politseile tavapäraselt töiselt

Järva Teataja
Aastavahetus möödus politseile tavapäraselt töiselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseid teavitas raskest kuriteost kahtlustatav ise.
Politseid teavitas raskest kuriteost kahtlustatav ise. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Politsei abi paluti 307 korral, politseinikud reageerisid enam kui 40 lähisuhtevägivalla juhtumile ja kolmele kannatanutega liiklusõnnetusele.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn võttis kokku, et aastavahetus möödus politsei jaoks töiselt, kuid ei erinenud varasematest aastatest. „Suurem osa väljakutseid olid tingitud alkoholi liigtarbimisest, mille tagajärjel inimesed konflikti pöörasid või ohtu sattusid. Alkoholiga on oluline piiri pidada või näiteks leida sõpruskonnas üks inimene, kes veendub, et teistega on kõik korras. Kahjuks leiti täna hommikul Tallinna vanalinnas surnuna 22-aastane noormees. Surma põhjuse, muuhulgas selle, kas tegemist võis olla terviserikke, alajahtumise või millestki muust põhjustatud õnnetusega, selgitab lahang,“ rääkis Pärn.

Politsei sai 43 teadet lähisuhtevägivalla kohta, mida on rohkem kui tavalisel päeval. „Kui tavaliselt saab politsei päevas ligi 30 teadet lähisuhtevägivalla kohta, siis pühade ajal nende juhtumite arv alati kasvab. Seda mõjutab nii ühine alkoholi tarbimine kui rohkem koos veedetud aega, mis paraku vägivaldseks muutub. Julgustan kõiki vägivalda märkama ja sellest koheselt politseile teada andma, et saaksime kannatanud aidata,“ ütles operatiivjuht.

Varahommikul teatati ka ühest avaliku korra raskest rikkumisest Pärnus, kus inimest sihiti relvataolise esemega. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 18-aastase noormehe, kelle valdusest leiti stardipüstol ning temaga koos olnud 15-aastane poiss toimetati koju ja anti üle vanematele.

Juhtus neli liiklusõnnetust, milles inimesed kannatada said. „Kahjuks leidis uue aasta saabudes aset ääretult traagiline liiklusõnnetus, milles hukkus kaheaastane laps ning mitu inimest toimetati raskes seisus haiglasse. Õnnetuse täpsemaid asjaolusid selgitame kriminaalmenetluses, kuid esialgsetel andmetel sai määravaks halbade asjaolude kokkulangemine ehk kannatanud viibisid sõidutee peal, nähtavus oli halb ning autojuht oli tarvitanud alkoholi,“ lisas operatiivjuht.

Eile kella 17.30 ajal sõitis naine Põlvamaal kokkupõrke vältimiseks teelt välja ja sai viga. Kella 22.15 paiku õhtul juhtus liiklusõnnetus Valgamaal, kui mees sõitis ATV-ga vastu hekki ja vajus külili, juht toimetati haiglasse. Kell 22.25 ajal teatati õnnetusest Rakveres, kus autojuht sõitis otsa 17-aastasele jalakäijale. Lisaks juhtus õhtu ja öö jooksul mitmeid väiksemaid liiklusõnnetusi, milles inimesed viga ei saanud.

Politseinikud üle Eesti kontrollisid autojuhtide kainust ning roolist tuvastati 11 alkoholi tarvitanud juhti, neist viis Harjumaal, kolm Lääne-Eestis ja kolm Lõuna-Eestis.

Kainenema toimetati 19 inimest Harjumaal, 6 inimest Virumaal, 8 inimest Lõuna-Eestis ja 7 inimest Lääne-Eestis.

Märksõnad
Tagasi üles