Esmaspäeval, 3. jaanuaril 2022 on Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva puhul Eestis lipupäev. Sinimustvalge Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lippu on oodatud heiskama ka kõik teised kodudes, ettevõtetes ja ühingutes.
Esmaspäeval lehvivad Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva puhul Eesti lipud
28. novembril 1918 ületasid Punaarmee üksused Narva jõe ja sellega algas võitlus Eesti Vabariigi ja siinse rahva iseolemise eest. Vabadussõjas võitlesid noore riigi vaprad kaitsjad Nõukogude Venemaa ja Saksa Landeswehri vastu. Raskes võitluses saavutati edu ja 3. jaanuaril 1920 kell 10.30 algas vaherahu Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel. Eesti väed kaotasid Vabadussõjas kokku ca 6000 inimese, neist 3588 otseses lahingutegevuses.
Mälestuspäeva tähistatakse traditsioonilise tseremooniaga Vabaduse väljakul. Kell 10.30 – Vabadussõjas vaherahu algushetkel 102. aastat tagasi, mälestatakse kõiki Eesti vabaduse eest võidelnuid mälestusminutiga, sellele järgnevad kaitseminister Kalle Laaneti, Tallinna Reaalkooli õpilane Mona Reisbergi ning Eesti Korporatsioonide Liidu esindaja Alari Jäägeri sõnavõtud. Vaimuliku palve ütleb peapiiskop emeeritus Andres Põder. Vabadussõja võidusamba jalamile asetatakse pärg Eesti rahvalt, Kaitseväelt ja Kaitseliidult ning diplomaatiliselt korpuselt.
2022. aastal on 17 korralist lipupäeva
3. jaanuar – Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev
2. veebruar – Tartu rahulepingu aastapäev
24. veebruar – Eesti Vabariigi aastapäev
14. märts – emakeelepäev
23. aprill – veteranipäev
8. mai – emadepäev
9. mai – Euroopa päev
1. juuni – lastekaitsepäev
4. juuni – Eesti lipu päev
14. juuni – leinapäev
23. juuni – võidupüha
24. juuni – jaanipäev
20. august – taasiseseisvumispäev
1. september – teadmistepäev
11. september – vanavanemate päev
15. oktoober – hõimupäev
13. november – isadepäev