P, 25.09.2022

Järva Teataja fotograafi pilt kandideerib pressipreemiale

Tiit Reinberg
Järva Teataja fotograafi pilt kandideerib pressipreemiale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukrainlasest munk Anatoli Ljutjuk tuli Eestisse kirikut ehitama ja jäi. Ta usub, et eestlased ja ukrainlased on paljuski sarnased ning soovitab lastele rohkem muinasjutte lugeda.
Ukrainlasest munk Anatoli Ljutjuk tuli Eestisse kirikut ehitama ja jäi. Ta usub, et eestlased ja ukrainlased on paljuski sarnased ning soovitab lastele rohkem muinasjutte lugeda. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Täna selgusid aasta pressifoto konkursi nominendid. Järva Teataja fotograafi Dmitri Kotjuhi tehtud pilt kandideerib portree kategoorias.

Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga valis 668 foto seast 2021. aasta “Aasta Pressifoto” ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Lisaks Kotjuhi fotole, tõsteti portree kategoorias esile veel Postimehe fotograafi Erik Prozesi ja Eesti Päevalehe fotograafi Kiur Kaasiku tööd.

Kotjuhi fotol on ukrainlasest munk Anatoli Ljutjuk, kes tuli Eestisse kirikut ehitama ja jäi. Ta usub, et eestlased ja ukrainlased on paljuski sarnased.

Žürii esimees oli Eesti Ekspressi peatoimetaja Merili Nikkolo. Eestist olid fotosid hindamas fotoajakirjanik Erik Peinar ja ajakirjanik ning tegevtoimetaja Hanna-Hulda Reinkort. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Berliinis tegutsev tänava- ja dokumentaalfotograaf Nikita Teryoshin ning Helsingin Sanomat fototoimetuse juht Markku Niskanen.

Kokku laekus konkursile 668 fotot. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias: uudis, olemus, portree ja sport. Osalejaid oli tänavu 61. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2021“.

Žürii avalikustas täna nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) korraldataval pressipeol 17. veebruaril 2022.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. “Aasta Pressifoto 2021“ autor pälvib lisaks veel 1000 euro (neto) suuruse preemia. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles