E, 28.11.2022

Menukirjanik tõi galerii rahvast täis

Anne Põder
, ajakirjanik
Menukirjanik tõi galerii rahvast täis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõnu Õnnepalu kohtus lugejatega Esna Galeriis ning rääkis usutluses Aija Sakovaga kirjutamisest ja kirjanikuks olemisest.
Tõnu Õnnepalu kohtus lugejatega Esna Galeriis ning rääkis usutluses Aija Sakovaga kirjutamisest ja kirjanikuks olemisest. Foto: Dmitri Kotjuh

Eesti kirjanduse pidunädala raames Esna Galeriis toimunud kohtumisõhtule Tõnu Õnnepaluga tuli kohale hulk huvilisi. Kõik need, kes menukirjanikku vahetult kuulama ja vaatama ei mahtunud, said seda teha veebi vahendusel.

Tõnu Õnnepaluga vestles kirjandusteadlane Aija Sakova. Õdusal õhtupoolikul Esnas oli juttu kirjandusest, hea kirjanduse rollist inimeseks kujunemisel ja kirjutamise möödapääsmatusest. "Samuti vestlesime kirjutamise ja lugemise paikadest, üldse keskkonna rollist meie elu kujundamisel ning inimestest, sellest, milliseid jälgi nad jätavad või ei jäta,“ ütles Sakova.

Tõnu Õnnepalu on kirjanik, kes on elanud väga mitmetes Eestimaa paikades, aga ka Eestist väljaspool. Üks tema maailma lemmiklinnadest on kindlasti Pariis, millel on ka keskne koht tema esikromaanis "Piiririik" (1993).

Märksõnad
Tagasi üles