E, 27.03.2023

Valitsus otsustas anda neljale olulisele spordiüritusele eriloa

Järva Teataja
Valitsus otsustas anda neljale olulisele spordiüritusele eriloa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu maraton toimub teist aastat järjest eriloaga.
Tartu maraton toimub teist aastat järjest eriloaga. Foto: Sille Annuk

Valitsus otsustas toetada kultuuriministeeriumi ettepanekut nelja ülekaaluka ühiskondliku või riikliku huviga spordiürituse toimumiseks. Eriluba antakse Tartu Maratonile, Eesti meeste rahvuskoondise korvpalli maailmameistrivõistluste valikmängule, laskesuusatamise MK-etapile ja Eesti meeste rahvuskoondise jalgpalli UEFA Rahvuste Liiga mängule nende korraldamiseks praegu kehtivatest piirangutest suurema osalejate või pealtvaatajate arvuga.

Vastavalt valitsuse otsusele lubatakse 20. veebruaril toimuva 48. Tartu Maratoni starti kokku kuni 6000 inimest, kellest 63 km distantsil osaleb kuni 4000 ja 31 km distantsil kuni 2000 sõitjat. Eriluba antakse võttes arvesse Tartu Maratoni olulisust ja korraldaja kogemusi, aga ka võimalusi hoida pikematel distantsidel hajutatust nii rajal kui ka stardi- ja finišipaikades. Maratonil (välja arvatud lastesõidud) saavad üle 12-aastased isikud ainul COVID-19 tõendiga. Tartu Maratoni korraldajad on esitanud Terviseametile riskide maandamise plaani ning arutanud võimalikult ohutuid viise ürituse toimumiseks. Täpsema info ohutusmeetmete kohta avaldab korraldaja.

Korvpalli maailmameistrivõistluste valikturniiri mäng Eesti ja Poola rahvuskoondiste vahel 25. veebruaril 2022 Saku Suurhallis võib vastavalt valitsuse otsusele toimuda kuni 3360 pealtvaatajaga. Eriloa andmisel võeti arvesse võistluse sportlikku taset, Saku Suurhalli suurust (üle 6000 pealtvaataja), hajutamise võimalusi ning Eesti Korvpalliliidu kõrget võimekust ja kogemusi võistluste korraldamisel.

Lisaks andis valitsus loa laskesuusatamise maailmakarikavõistluste Otepää etapile lubada igal võistluspäeval 6000 pealtvaatajat, kellest 3000 on tribüünidel ja 3000 raja ääres. Korraldajal on kohustus rakendada Terviseameti poolt võimaliku haiglaravi kiire kasvu korral ette nähtud täiendavaid piiranguid pealtvaatajate arvule. Laskesuusatamise MK-etapp toimub Otepääl 10.-13. märtsini.

Valitsus kinnitas ka kultuuriministeeriumi neljanda ettepaneku, mis tähendab, et jalgpalli meeste UEFA Rahvuste liiga mäng Eest ja Küprose vahel 24. märtsil 2022 võib Lilleküla staadionil toimuda kuni 5000 inimese osavõtul, kellest kuni 4640 on pealtvaatajad. Staadionil on kokku 14 336 istekohta, pealtvaatajad jagunevad nelja erineva tribüüni vahel ning nende kokkupuuteid mängijate ja mängu teenindava personaliga piiratakse. Mängu korraldamisel lähtutakse valitsuse reeglitest ja Euroopa jalgpalliliidu UEFA nõuetest. Eriloa andmisel võeti arvesse võistluse sportlikku tähtsust ning pealtvaatajate hajutamise võimalusi.

Eriloa andmine eeldab riskide maandamise plaani kooskõlastamist Terviseametiga ning kohaliku omavalitsuse luba. Lisaks spetsiifilistele ohutusmeetmetele kehtivad igal üritusel kõik ajakohased COVIDi reeglid: tõendi- ja maskikohustus vastavatel aladel, kellaajapiirangud jne. Praeguse valitsuse korralduse kohaselt võib spordiüritustel välitingimustes olla kuni 2000 osalejat või pealtvaatajat ja sisetingimustes kuni 1000. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles