Suur ralli naaseb Eestimaa südamesse

Postimees Sport
Copy
MM-etapp Rally Estonia kuulub Eesti meistrivõistluste kalendrisse ka 2022. aastal.
MM-etapp Rally Estonia kuulub Eesti meistrivõistluste kalendrisse ka 2022. aastal. Foto: Paul Poderat/ Lõuna-Eesti Postimees

Terminal Oil autoralli Eesti meistrivõistlused algasid jaanuari lõpus Otepääl ühepäevase sprintralliga. Kokku on meistrisarjas kavas seitse etappi, pärast aastate pikkust pausi külastatakse ka Kesk-Eestit, sest sügisel on kavas Paide ralli.

Muidugi kuuluvad kalendrisse vanad tuttavad, nagu Lõuna-Eesti ralli, Rally Estonia ja Saaremaa ralli. «Rõõm on tõdeda, et Paide ja Kesk-Eesti laiemaltki on tänu uutele korraldajatele Eesti rallikaardil tagasi,» sõnas Eesti autospordiliidu (EAL) rallikomitee juht Emilia Abel, vahendas autosport.ee. Paide ralli kuulus viimati meistrisarja 2008. aastal, mil võitjaks tuli Ott Tänak.

Rainer Aus 2008. aasta Paide rallil.
Rainer Aus 2008. aasta Paide rallil. Foto: Tiina Jüriöö

Küll aga on alanud aastal üks oluline puuduja, kui ühtegi rallit ei sõideta Põhja-Eestis. Tallinna ja Harju ralli on kalendrist olnud kadunud pikemat aega, kuid 2022. aastal ei sõideta ka Lääne-Virumaal. «Viru rallit küll järgmisel aastal ei toimu, kuid usun, et tegemist on vaid väikese hingetõmbepausiga,» ütles Abel.

Kalendrisse kuulub siiski ka täispikk taliralli, mis sõidetakse 12. veebruaril Lätis. Praegu tundub, et tuleb korralik talv ja püüame seda maksimaalselt ära kasutada,» rääkis Abel.

Seitsmest etapist läheb võistlejatel arvesse kuus paremat tulemust. Uudsena toimub järgmisel aastal Lada Classic Cup, mille nõuetele vastavatele tagaveolistele Ladadele peetakse klassi EMV8 sees eraldi punktiarvestust.

Autoralli Eesti meistrivõistlused 2022

29. jaanuar – Sprintralli Otepää Talv*

12. veebruar – Sarma Rally **

13.-14. mai – Rapla ralli

14.-17. juuli – Rally Estonia (EMV 14.-16. juuli)

26.-27. august – Lõuna-Eesti ralli**

16.-17. september – Paide ralli

7.-8. oktoober – Saaremaa ralli

* Punktiarvestuses korrutatakse punktid koefitsiendiga 0,5.

** Ühtlasi on ka autoralli Läti lahtiste meistrivõistluste etapp.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles