P, 25.09.2022

Maakonna piduliste nimekiri läks lukku

Merit Männi
, ajakirjanik
Maakonna piduliste nimekiri läks lukku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viimati sai Järvamaa kultuurirahvas peo pidamiseks kokku 2019. aastal Türil. Pärast seda on kahel aastal järjest koroonaviirus maakonna laulu- ja tantsupeole kriipsu peale tõmmanud.
Viimati sai Järvamaa kultuurirahvas peo pidamiseks kokku 2019. aastal Türil. Pärast seda on kahel aastal järjest koroonaviirus maakonna laulu- ja tantsupeole kriipsu peale tõmmanud. Foto: Tiit Reinberg

Tänavu 28. mail Koeru keskkooli staadionile kavandatud laulu- ja tantsupeol «Aeg-ajalt tuleb küsida...» osaleda soovivate kollektiivide kirjapanek pidanuks hoo sisse saama juba eelmise aasta oktoobris. Siiski otsustas korraldusmeeskond oodata ja lükata kirjapaneku järgmisse aastasse lootuses, et selleks ajaks ei saabu järjekordset suurt nakatumislainet ning koorid ja tantsurühmad on saanud pärast pikka pausi koos käia ja plaane teha.

Tõenäoliselt on maakonna taidlusrühmad oodanud pidu sama kannatamatult kui korraldajad, sest 10. veebruariks, mil läks lukku peole registreerimine, oli osalejate nimekiri muljetavaldavalt pikk. Tõsi, võrreldes viimati 2019. aastal Türil peetud peoga on see veidi lühem. Kahe aasta eest peetud Järvamaa laulu- ja tantsupeol «Ma mõtlen, et…» esines 2860 lauljat, tantsijat, võimlejat ja muusikut. Türi lauluväljakul astus publiku ette 106 tantsukollektiivi, 42 koori, kaks orkestrit ja ansambel Krunks More.

Et tantsukollektiivide hulk on iga aastaga suurenenud, kuid Türi laululaval põrandapinda napib, siis sai toonase peo eel laululavaesine põranda kivisillutisega laienduse.

Märksõnad
Tagasi üles