Albus selgusid tõstemeistrid

Veebruari keskel selgitati Albu rahvamajas välja IX Aleksander Rudolf Laane mälestusvõistluste vanusegruppide võitjad ja selgusid ka Järvamaa tõstemeistrid.

SK Vargamäe vanemtreener Ahti Uppin nentis, et osavõtjate arvu kärpis kõvasti koroonaviirusesse haigestumine. „Ka SK Vargamäe ridu raputas see väga kõvasti. Lausa seitse tõstjat haigestus viimasel nädalal,” nentis ta. „Kolmel klubi tõstjal lõppes karantiin vahetult enne võistlusi ja nemad said osaleda. Kusjuures, väga edukalt.”

Nii osales võistlustel 26 mees- ja üheksa naistõstjat Eestimaa erinevatest klubidest. Järvakaid oli võistlemas 16, neist vargamäelasi 13.

Püstitati kaks Eesti rekordit vanuseklassis U15. Selleks oli SK Edu andekas noortõstja Aleksei Kuzmin, kes kaaluklassis kuni 81 kg rebis uueks rekordiks 107 kg ja kogusummaks sai 137 kg. Tõukamine rekordraskusel 135kg ebaõnnestus. Noormees oli võistluste absoluutarvestuses kõrgel teisel kohal.

Meestest õnnetus Teet Karbusel oma kogemus maksma panna ja tõugata nii palju kui võiduks vajalik ehk 145kg. „Teet alustas võistlust ettevaatlikult, oli ju tal reedel lõppenud karantiinis olek,” selgitas Ahti Uppin. „Ta rebis algraskuse 102 kg, siis 108 kg ja kolmas katse 115 kg ebaõnnestus. Tõukamise isiklik rekord on Teedul 153 kg. Ta alustas 138 kg ja teisel katsel alistas 145 kg, mis tagas üldvõidu. Kolmas katse raskusel 150kg ebaõnnestus.”

Naistest oli võistlustel parim 16 aastane Emely Raud SK Edu. Temal rekordkatsed ebaõnnestusid, kuid võitis kindlalt lisaks veel ka vanuseklassi U17.

Kokku oli võistlustel 12 võistlusklassi, kuus meestele ja kuus naistele. Naisi tuli osalema oodatust vähem. Kolm päeva enne võistlusi langes välja lausa viis naist.

SK Vargamäe tõstjad võitsid 11 vanuseklassist neli, mis Ahti Uppini hinnangul pole just kiita. „Roomet Väli haigestus koroonasse kolmapäeval ja tema oleks võitnud kindlasti vanuseklassi U17. Maiko Jalast pingutas küll selles vanusklassis esikoha eest võidelda, kuid konkurent SK Mäksalt tõukas ainult algraskuse 91kg, timmides seda selliseks, et võita vanusegrupp. Teistest katsetest loobus, kuna oli küünarliigesele veidi valu teinud. Kui Maiko oleks 90kg tõuganud, siis mine tea. Konkurendil oleks vaja olnud siis tõugata olnud 96kg.”

Eraldi tõi Uppin välja, et võistluste vanim osavõtja oli 72 aastane Anatoli Sosnovski SS Kalevist. Mees võitis ka veteranide arvestuses. Noorim osaleja oli kaheksaaastane Arseni Vorobiov SK Edust, kes võitis U13 vanuseklassis kolmanda koha. „Tõukas 25kg, mis poisi enda kehakaal. Vägev!.”

A.R.Laane rändkarika võitis SK Vargamäe noortõstja Tom Aunapuu 188 kg, mis oli parim tulemus kaaluklassis kuni 75kg. Laane rekordid, rebimine 97,5kg ja tõukamine 130kg, jäid ületamata juba teist aastat järjest.

Järgmine tõstmisvõistlused, 101. Eesti meistrivõistlused leiavad aset 13. märts Tartumaal Mellistes.

TULEMUSED

IX Aleksander Rudolf Laane mälestusvõistlused tõstmises

Järvamaa meistrivõistlused

Poisid

U13: I (Järvamaa meistrivõistlustel -39kg I) Daniel Purk SK Vargamäe rebis 33, tõukas 42, kogusumma 75kg, 192,81 Sinclairi punkti (Sp), 6. (-55kg II) Alex Purk 20, 27, 47kg, 75,12 Sp.

U15: 5. (-55kg I) Mirdo Ellermaa 27, 34, 61kg, 100,21 Sp.

Noormehed

U17: II (-73kg I) Maiko Jalast 77, 85, 162kg, 212,03 Sp, III (-61kg I) Caspar Sepp 42, 52, 94kg, 142,07 Sp, 4. (-89kg II) Karmo Mõtlik 50, 67, 117kg, 137,71 Sp.

U20: I (-67kg I) Tom Aunapuu 83, 105, 188kg, 256,68 Sp.

Mehed: I (-96kg I) Teet Karbus 108, 145, 253kg, 290,19 Sp, II (-89kg I) Martin Metsma 105, 127, 232kg, 270,93Sp, III (-81kg I) Madis Matvejev Crossfot Kuubik 82, 108, 190kg, 233,34 Sp.

Meesveteranid: II (-109kg I) Jaanus Hiiemäe 106, 146, 252kg, 274,73 Sp, 5. (-109kg II) Avo Pent 65, 90, 155kg, 167,98 Sp.

Neiud

U13: I (+76kg I) Inger Iris Prants 34, 57, 100kg, 114,54 Sp, II (-76kg I) Nele-Marie Palmeos 36, 44, 80kg, 102,64 Sp, III (-49kg I) Rebeca Park 20, 30, 50kg, 97,39 Sp.

Allikas: Tõsteliit