Tamsalus selgusid Eesti parimad noored suusakrossis

Järva Teataja
Copy
Foto: Eesti Suusaliit

Pühapäeval toimus Tamsalu Spordikompleksis Alexela noorte suusasarja 2022 neljas etapp, kus sajad noored panid end proovile vaatemängulises suusakrossis. Tehniliselt keeruline rada tõi esikolmikutesse nii mõnegi üllatuse.

„Täname Tapa Valla Spordikeskust eesotsas Priit Hundiga ja Tamsalu AO Suusaklubi eesotsas Kaili Otsaga väga hea võistluse korralduse eest. Tamsalus nagu kogu Lääne-Virumaal valitsevad harukordselt talvised tingimused ohtra lumega. Võistluseelsel öösel saabunud tõsised miinuskraadid asendusid võistluse ajaks päikesepaiste ja 0 kraadi lähedase ideaalse talveilmaga.

Suusakross on alati ettearvamatu – põnevad takistused ja kukkumised muutsid võitja prognoosimise keeruliseks. Pealtvaatajatel oli huvitav jälgida ja nad said raja suhtelise väiksuse ja kompaktsuse tõttu võistlusest hea ülevaate. Suusakross kui potentsiaalikas tulevikuala jääb kindlasti noortesarja etapiks ka järgmisel aastal,“ ütles Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk.

Alexela noorte suusarja neljandal etapil võisteldi kaheksas eri vanuseklassis. Kokku osales Eesti erinevatest klubidest ligi 300 võistlejat. Enim võistlejaid oli MN11 ja M16 vanuseklassides. Vanuseklassis MN11 kuni MN14 oli distantsi pikkuseks 1,4 kilomeetrit, vanemad sõitsid aga 1,6 kilomeetrise ringi.

Pärast Tamsalu suusakrossi on jäänud Alexela noortesarjas sel hooajal veel üks etapp, mis toimub märtsi lõpus Alutagusel, kus võisteldakse vabatehnika ühisstardis. (JT)

TULEMUSED

Alexela noorte suusasarja 2022 IV etapi tulemused vanuseklasside lõikes:

N18: III Õnnela Rodendau RR Suusaklubi.

M16: III Maanus Udam RR Suusaklubi.

M20: II Aron Ott RR Suusaklubi.

M23: 4. Jarmo Kaasiku Ambla SK.

Allikas: Suusaliit

Mis on suusakross?

Suusakross on murdmaasuusa ala, mis koosneb tavaliselt 1-2 kilomeetrisest ringist, mille käigus peab suusataja läbima ja ületama erinevaid takistusi. Olenevalt rajast võib suusakross sisaldada näiteks tagurpidi või ühel jalal sõitmist, füüsiliste takistuste ületamist, slaalomit, küngaslaskumisi, järske kurve, hüppeid ja muud. Suusakross võib toimuda nii eraldi- kui ka ühisstardist. Murdmaasuuskadel suusakross pole veel olümpiamängude ega FISi MK-sarja osa. Tuntuim võistlusformaat on Red Bull Nordix, kus saavutas omal ajal rahvusvaheliselt kõrgeid kohti ka endine tippsuusataja Peeter Kümmel.

Eelmisel hooajal, hoolimata Covid-19 piirangutest toimus Alexela noorte suusasarja raames neli etappi. Keskmine osalejate arv etapil oli 314, kokku osales 470 erinevat last ja esindatud oli 30 erinevat klubi ja organisatsiooni.

Alexela noorte suusasari on tervet hooaega läbiv võistlussari, mille läbiviijaks on Eesti Suusaliit koostöös liitu kuuluvate klubide ja/või kohalike spordikeskustega.

Tagasi üles