T, 21.03.2023

Väike-Aia tänav tehakse korda

Järva Teataja
Väike-Aia tänav tehakse korda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teetööd.
Teetööd. Foto: Tartu linnavalitsus

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium andis teada, et Paide linna rahataotlus Väike-Aia tänava taastusremondiks on rahuldatud. Tegemist on kohalike teede ehitamiseks mõeldud investeeringutoetusega. Väike-Aia tänav sai toetuse kui ettevõtlusega seotud tee. Toetuse suurus on 100 000 eurot, mis oli ka maksimum, mida sai küsida.

Paide linnapea Siret Pihelgase sõnul mõjutab tee seisukord otseselt üle 30 ettevõtte. „Ettevõtete hulgas on palju FIEsid, samuti riigiasutuste Paide esindused, Järva Teataja toimetus ning loomakliinik.

Tänava mõjualas on veel ettevõtteid, mis ei ole küll otseselt Väike-Aia tänava ääres, aga mille kaubavedu toimub peamiselt läbi selle tänava. Remonttööd peavad valmis saama hiljemalt 2023. aasta lõpuks," ütles Pihelgas.

Projekti omaosalus on 42 000 eurot. Kokku menetles ministeerium transiittee ja ettevõtlusega seotud tee remondi rahastamiseks 79 taotlust.

Sel aastal saavad riigilt teede remondi lisatuge 23 teed ja tänavat

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium toetab valdasid ja linnasid teede parandamisel, mida läbib transiitliiklus või on seotud ettevõtlusega. Juhtumipõhiselt saab investeeringutoetusi 21 omavalitust, kogumahus 7 miljonit eurot.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on meie kohalikel omavalitsustel teelõike, mis suurema liiklussageduse tõttu vajavad enam tähelepanu. „Nende teede rekonstrueerimiseks võivad jääda omavalitsuste käed liiga lühikeseks. Vajadus lisarahastuseks on suur ning riigipoolne juhtumipõhine toetus on juba aastaid olnud üheks praktiliseks võimaluseks kohalike teede olukorra parandamiseks,“ ütles Aas.

Kohalikel omavalitsustel oli eelmise aasta lõpus võimalik esitada taotlus kohalike teede toetuse saamiseks kahel otstarbel: teedele, mida läbib transiitliiklus ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Hetkel on saadetud toetuse eraldamise otsuse kavand omavalitsustele tutvumiseks.

Transiitteede toetust on kavas jaotada ca 6,1 miljonit eurot. MKMi eelnõu kohaselt võiksid saada transiitteede rekonstrueerimiseks toetust Harku vald (Tutermaa tee), Jõhvi vald (Jaama tänav), Kohtla-Järve linn (Kalevi ja Uus-Tehase tänavad), Põlva vald (Partsi-Meemaste tee), Rakvere linn (Jaama puiestee), Sillamäe linn (Rumjantsevi tänav), Tallinna linn (Rannamõisa tee), Tartu linn (Puiestee tänav), Valga vald (Vahtra tänav), Viru-Nigula vald (Uus-Sadama tee) ning Võru linn (Pikk tänav).

Ettevõtlusega seotud teedele on kavas jaotada ca 900 000 eurot. Ettevõtlusega seotud teede rekonstrueerimiseks saavad eelnõu järgi toetust Haapsalu linn (Väike-Tööstuse tänav), Jõelähtme vald (Saha tee), Jõgeva vald (Ringtee pikendus I ja Ringtee pikendus II teed), Kose vald (Kesk tänav), Lääne-Nigula vald (Nurme tänav), Paide linn (Väike-Aia tänav), Rakvere vald (Puiestee tänav), Saue vald (Tule tänav), Tapa vald (Ülesõidu tänav) ning Viljandi linn (Reinu tee).

Toetuse saamiseks on vajalik ka omavalitsuse enda panus, omafinantseeringu määr jääb sõltuvalt omavalitsuse põhitegevuse tulust elaniku kohta kuni 30 protsenti.

 

Märksõnad
Tagasi üles