Paide jalgpallurid pidi võidupunktide eest kõik välja panema

Anne Põder
, ajakirjanik

Pühapäevases Premium liiga neljanda vooru mängus tabas Paide linnameeskonda võõrustaja Tartu JK Tammeka tugev pressing ja avavärav tuli ootamatult. Kastanite tulest väljatoomiseks tuli linnameeskonnal end teisel poolajal tõsiselt kokku võtta, et vajalikud kolm punkti 3:1 võiduga koju tuua.

Mäng algas Paide linnameeskonnale mannetult. Tartu Tammeka viiemeheline tagaliin ei lasknud paidelastel oma mängu üles ehitada ja tugev pressing lõpetas üritused enne, kui need alatagi said. See, mis õhus oli, juhtus 14. minutil. Tartlased läksid Aleksandr Kuhharevi tabamusest juhtima.

Esimese poolaja viimasel kümnel minutil sai Paide viimaks natukenegi palli kontrollida ja vastased oma väljakupoolele suruda. 36. minutil eksis Tammeka väravavaht Karl Johan Pechter väljakukohtuniku hinnangul Siim Lutsu vastu mängides ning Paide kasuks määrati penalti, millega tõi Deabeas tabloole viigi 1:1.