Viikingid võtsid võidu, kuid play-offides see midagi enam ei muutnud

Korvpall: Paide Viking Window - SK Nord Aid/Cramo
Korvpall: Paide Viking Window - SK Nord Aid/Cramo Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Meeste korvpalli esiliiga põhiturniiri viimase kohtumisena madistas Viking Windowd reede õhtul võõrsil G4S Noorteliiga võistkonnaga. Saadi 69:60 võit.

Enne viimast põhiturniiri kohtumist oli Viking Window korvpallimeeskond turniiritabelis seitsmes, mis tähendab, et play-offides tulnuks neil vastamisi minna teisel kohal oleva Tamsalu Los Torose/TalTechiga.

See koht ja vastane jäi samaks ka G4S Noorteliiga üle saadud võiduga.

Meeskonna mänedžer Janno Viilup on varem öelnud, et parem oleks jääda neljandale kuni kuuendale kohale, sest siis saaks nad play-offi veidi võrdsemad vastased.

Poolfinaali pääsemiseks peavad viikingid saama põhiturniiri teise kohaga lõpetanud Tamsalu Los Toros/TalTech meeskonna üle kaks võitu. (JT)

ESILIIGA

Põhiturniiril mängisid kõik esiliiga meeskonnad omavahel kaks korda läbi.

Võistlussüsteemi järgi pääseb play-offi kaheksa paremat. Kohad 9.-12. pannakse paika põhiturniiri järjestuse alusel.

Veerandfinaalid mängitakse samuti kahe võiduni, paaride võitjad pääsevad Final Four turniirile.

Finaalturniiril mängitakse reedel poolfinaalid ning laupäeval pronks ja finaal. Veerandfinaalide kaotajad järjestatakse põhiturniiri järjestuse alusel. Finaalturniir toimub 22. ja 23.aprillil.

Meeste Saku esiliiga võitja saab võimaluse tingimuste täitmisel taotleda kohta hooajal 2022/2023 Paf Eesti-Läti Korvpalliliigas.

Esiliigas vastavalt juhendile 11. ja 12. kohale jäänud meeskonnad kukuvad liigast välja. Saku II liiga finalistid saavad õiguse osaleda esiliigas hooajal 2022/2023.

Allikas: basket.ee