T, 30.05.2023

Kõik 5G konkursi osalejad pääsesid enampakkumisele

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
5G ühendust võimaldav mobiilimast
5G ühendust võimaldav mobiilimast Foto: THILO SCHMUELGEN

Kõik neli 5G sagedusloa oksjonile avalduse esitanud sideettevõtet kvalifitseerusid sageduslubade enampakkumisele, mis algab 3. mail, teatab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA).

TTJA avaliku konkursi läbiviimise komisjon vaatas 4. aprillil lõppenud konkursile esitatud avaldused läbi ning leidis, et Tele2 Eesti AS, Telia Eesti AS, Elisa Eesti AS ja UAB Bite Lietuva avaldustes puudusi ei esinenud. Samuti hinnati konkursil osalejate kvalifikatsiooni ning otsustati, et kõik osalejad vastavad konkursi läbiviimise korras sätestatud nõuetele ning kvalifitseeruvad konkursi objektide enampakkumistele.

Esimese konkursi objekti „Sagedusluba I“ enampakkumise esimene pakkumuste voor toimub 3. mail ning konkursi kestus sõltub enampakkumiste pakkumuste voorude arvust sagedusloa kohta. Iga konkursi objekti alghind on 1 597 000 eurot. TTJA prognoosib, et konkursile pandud sageduslubade väljastamine toimub käesoleva aasta juunikuus, seejärel on võimalik alustada sideettevõtetel 5G võrkude rajamisega Eestis.

Avaliku konkursi läbiviimise kord, nõuded ja tingimused sageduslubade andmiseks, konkursi objektide sagedusvahemikud ja tehnilised tingimused, osalejale ja avalduse vormistamisele esitatavad nõuded, enampakkumise läbiviimise kord ja pakkumuste hindamismetoodika ning vajalike dokumentide loetelu on sätestatud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri määruses nr 5. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles