Jõudi võistluste üldvõit jäi Järvamaale

Laupäeval toimusid Albu rahvamajas Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused tõstmises, kus osales viis maakonda. Pea kõik regulaarselt treenivad noored tegid isiklikud rekordid

SK Vargamäe vanemtreener, lõppenud võistluste peakohtunik Ahti Uppin ütles, et Järvamaad esindas 20 tõstjat ja kõik nad olid SK Vargamäelt.

Järvamaa esindus pidi kaitsma möödunud aasta tiitlit, mis eelregistreerimise järgi Uppini hinnangul ka oli tõenäone. “Siis tulid tagasilöögid- kaks päeva enne võistlusi helistas Aivar Zarubin, et SK +35 ainus naisvõistleja ei saa trauma tõttu võistelda,” nentis ta. “ Seega kaaluklassis kuni 55kg esikoht läks meil kaduma.”

Uppin selgitas, et maakondlik paremusjärjestus selgus kaheksa parema kohapunktide summana ehk selleks, et võita, oli vaja kindlustada võimalikult palju esikohti. 2021. aastal võitis Järvamaa üheksa esikohta. “Nüüd kiskus asi hapuks, kui hommikul 12aastane Inger Iris Prants ei saanud kehakaalu kuni 81kg sisse. Selles kehakaalus oleks ta võitnud esikoha, aga nüüd üle 81kg tõstjate seas pidi jääma teiseks,” avaldas treener. “Ja võistluste käigus juhtus nii, et Caspar Sepa võistlus ebaõnnestus ja järjekordsed punktid läksid tuulde.”

Siis oli selge, et nii Tartumaa kui Järvamaa võivad võita mõlemad viis esikohta. Nii läkski ja mõlemad maakonnad kogusid 191 punkti. Tartumaal oli kolm teist kohta, Järvamaal aga seitse teist kohta, mis sai ka juhendi järgselt määravaks. Nii võitiski Järvamaa Tartumaa ees esikoha ja Viljandimaa võitis kolmanda koha. Eestimaa spordiliit Jõudi 75 aastamedalid said kaela ka kõik abiks olnud kohtunikud.

Kokku osales võistlustel 44 tõstjat viiest maakonnast.

Järgmine tõstjate võistlus toimub 30. aprillist 1 maini Lätimaal Balvis. Sinna sõidab klubi koondise maksimaalselt kaheksa tõstjat otse Kääriku treeninglaagrist.