R, 27.01.2023

Aasta Suurpere konkurss: 35 perekonda juba esitatud

Järva Teataja
Aasta Suurpere konkurss: 35 perekonda juba esitatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aasta Suurpere 2021, perekond Gužov Harjumaalt
Aasta Suurpere 2021, perekond Gužov Harjumaalt Foto: Erakogu

Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt välja antavale Aasta Suurpere tiitlile on esitatud juba 35 vahvat perekonda üle Eesti. Rohkem kui 4 lapsega pere saab registreerida Aasta Suurpere tiitli ja Bigbanki poolt välja pandud 10 000 euro suuruse stipendiumi kandidaadiks veel 3. maini. Järvamaalt on seni esitatud üks perekond.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on „Aasta Suurpere” aunimetus, mis omistatakse ühtsuse ning lasterikkuse au sees hoidmise eest suurperele, kus kasvab vähemalt neli last. Aunimetuse väljaandmise eesmärgiks on väärtustada ning tunnustada Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi ning tuua neid ühiskonnale eeskujuks. „Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse oluliseim vundament. Nende tublide emade ja isade panust ühiskonda on eriti keerulistel aegadel oluline märgata ja esile tuua ,“ sõnas Õunap.

Õunapi sõnul oli 20. aprilli seisuga konkursile osalema registreeritud 35 perekonda, Konkursil osaleb suurperesid pea kõikjalt Eestist – hetkel on rohkem osalejaid registreeritud Pärnumaalt (11) ja Lääne-Virumaalt (7).

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Bigbanki poolt võitjaperele välja pandava 10 000 euro suuruse stipendiumi eesmärk toetada laste huvitegevust, pakkuda võimalusi õppimiseks ja arenemiseks. „Konkursi laiem eesmärk on perede ühtehoidmise ja lasterikkuse au sees hoidmine, kuid stipendiumifond aitab teostada neid põnevaid ideid ja unistusi, mille täideviimiseks võib suures peres muidu raha nappida,“ ütles Pechter.

Aasta Suurpere konkurss toimub tänavu kolmeteistkümnendat korda. Konkursist on oodatud osa võtma kõik tegusad ja toimekad nelja või enama lapsega perekonnad. Kandidaate Aasta Suurpere tiitlile saavad esitada 3. maini kõik Eestimaa inimesed – suurpered ise, nende töökaaslased, pereliikmed, tuttavad ja sõbrad. Selleks on vaja täita Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel www.lasterikkad.ee vastav ankeet. Aasta Suurpere selgub liidu korraldataval perepäeval 21. mail.

Mullusel konkursil osales 68 perekonda ja tiitli võitis Gužovite perekond Vihterpalust.

Eesti Lasterikaste Perede Liit loodi 1996. aastal. Liit on kolme ja enamaga lapsega peresid koondav katusorganisatsioon. Liidu missioon on seista selle eest, et iga lasterikas pere Eestis tunneks end väärtustatuna ja turvaliselt. Liidu võrgustiku moodustavad 19 piirkondlikku liikmesorganisatsiooni, kuhu kuulub ligi 3300 kolme ja enama lapsega perekonda, kus on kokku sirgumas rohkem kui 12 400 last.

Märksõnad
Tagasi üles