E, 27.06.2022

Laupal kõlasid väikekoolide ansamblite lauluhääled

Merit Männi
, ajakirjanik
Laupal kõlasid väikekoolide ansamblite lauluhääled
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viieteistkümne aasta eest Laupa koolist alguse saanud väikekoolide ansamblite lauluvõistlus jõudis sel korral tagasi kodukooli ning loomulikult käisid laval ka Laupa noorlauljad.
Viieteistkümne aasta eest Laupa koolist alguse saanud väikekoolide ansamblite lauluvõistlus jõudis sel korral tagasi kodukooli ning loomulikult käisid laval ka Laupa noorlauljad. Foto: Dmitri Kotjuh

Järvamaa väikekoolide laululust ei ole raugenud ja 19. aprillil oli kõigil maakonna väikekoolide ansamblitel võimalus jälle kokku saada, sest «Camera 2022» pani Laupa mõisa saali helisema.

Ürituse patrooni Virve Kaljula sõnavõtust ilmnes, et esimene «Camera» oli Laupa mõisakoolis 2004. aastal ja mõte väikekoolide laulupäeva korraldada tekkis tal soovist leida võimalus pingevabaks esinemiseks-kooslaulmiseks. Nimi «Camera» tuleneb itaaliakeelsest sõnast camera, mis tõlkes tähendab tuba, võlvitud paleeruumi. See tundus üritusele sobiliku nimena, sest toona olid osalejad just mõisakoolide kollektiivid.

Esimesel korral oli kohal 16 ansamblit üheksast koolist. Esialgu põhines üritus ennekõike vokaalmuusikal: koolidel tuli ette valmistada kaks ansamblit: I–IV ja V–IX klassini. Iga ansambel esitas ühe vabalt valitud laulu ja kohustuslikuna a cappella ühe eesti rahvalaulu.

Märksõnad
Tagasi üles