L, 3.12.2022

Väärikas eas daamid tantsisid nagu homset polekski

Anne Põder
, ajakirjanik
Väärikas eas daamid tantsisid nagu homset polekski
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eakate tantsuetendus «Esimene tants. Viimast korda» Paide Teatris.
Eakate tantsuetendus «Esimene tants. Viimast korda» Paide Teatris. Foto: Dmitri Kotjuh

Paide Teatri laval tantsisid täna ennastunustavalt kohalikud eakad, kel vanust üle 63 eluaasta. Trupi keskmiseks vanuseks arvutasid asjaosalised ise lausa 70, kuid see polnud takistuseks löömaks kaasa enneolematus tantsuetenduses «Esimene tants. Viimast korda».

Lavastajad ei kuulnud kogu prooviprotsessi jooksul kordag, et ükski üheteistkümnest tantsijast, kelle vanus jääb kuue- ja kaheksakümne vahele, oleks oma tervise üle kurtnud ja pausi palunud. Otse vastupidi! Lavastajad Henri Hütt ja Jan Teevet olid need, kes pidid hingetõmbepause paluma, sest lavale astuvate tantsijate energia on lihtsalt sedavõrd pöörane.

«Esimene tants. Viimast korda» on Paide teatri ja Kanuti Gildi SAALi koostöös sündinud teos, mis tõstatab küsimuse tantsu rolli kohta meie elus ja ajas, uurib kaht otsatu tähendusväljaga sõna: esimene ja viimane. Esmakordsuse tunnistamise unikaalsus on unustamatu ning millegi viimast korda tegemisel väga tähenduslik koht meie isiklikes ajalugudes. Viimane on otsus, sest mis saakski tulla pärast viimast?

Märksõnad
Tagasi üles