E, 27.06.2022

Eksamilaua taha pääses pärast taskute ettenäitamist

Merit Männi
, ajakirjanik
Eksamilaua taha pääses pärast taskute ettenäitamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Türi ühisgümnaasiumi noored olid eile nende 171 maakonna abituriendi hulgas, kes asusid sooritama eesti keele riigieksamit.
Türi ühisgümnaasiumi noored olid eile nende 171 maakonna abituriendi hulgas, kes asusid sooritama eesti keele riigieksamit. Foto: Kristo Kivisoo

Kui eelmise nädala reedel oli Türi ühisgümnaasiumi abiturientidel päev täis õhupalle, tantsu, laulu ja naeru – oli tutipäev –, siis eile hommikul olid needsamad 56 tüdrukut ja poissi palju tõsisemas meeleolus, sest ees ootas lõpueksamite jadast esimene – eesti keele riigieksam.

Kooli aula ees olev koridor oli järjekorras seisvaid eksaminande tihedalt täis. Kuigi mõnigi nägu oli naerul, oli selle ilme taga aimata ärevust ja pinget. Oli neidki, kellel üldse naeru- ega jututuju polnud. Võimalik, et peades keerles veel viimane meeleheitlik katse meelde tuletada peamised eesti keele grammatika reeglid või see, kuidas eksami kirjalikus osas nõutavad 400 sõna paberile ritta saada.

Kooli direktor Katrin Puusepp kutsus eksamile tulnud tähestiku järgi aula ukse juurde, küsides igaühelt üle, ega taskus ole nutitelefoni või randmel nutikella ja kas kaasas on üksnes eksamiruumi lubatud esemed.

Märksõnad
Tagasi üles