Esmaspäeval jõudsid Türi vallamajast politseinikeni ärevad teated, et hoones on verbaalselt agressiivselt ja ebasobivalt käituv meesterahvas, kes ei allu töötajate palvele rahuneda. Sündmusele reageerisid nii kiirabi kui ka politsei. Selgus, et meeltesegadus oli tabanud Türil elavat meest, kes on juba mõnda aega kogukonda oma käitumisega hirmu all hoidnud. Viimati viisid politseinikud sama mehe Türilt käed raudus minema 2020. aasta oktoobris, kui ta vehkis tänaval noaga.

Kesk-Eesti politseijaoskonna vanemuurija Meelis Maaslepp selgitas, et 2. mail kell 9.56 tuli teade, et Türil on Hariduse tänaval mees, kes käitub ebaadekvaatselt. «Reageerisid nii politsei tavapatrull kui ka kiirreageerijad. Politseinikud toimetasid kiirabi palvel ebaadekvaatselt käitunud keskealise mehe psühhiaatriahaiglasse ravile. Viga keegi ei saanud,» lausus ta.

Maaslepp lisas, et ainuüksi viimase nädala jooksul on politseile selle mehe ebasobivast käitumisest vähemalt neljal korral teada antud. Siinkohal rõhutas ta, et tegemist pole sugugi politsei aja ja tööjõu raiskamisega, vaid türilased käitusid õigesti. «Kui inimene tunneb teise inimese käitumises ohtu, peaks kohe tegema kõne hädaabinumbrile 112 ja sellest teada andma. Nii saab politsei kõige kiiremini reageerida,» soovitas ta.