E, 27.03.2023

Tule Euroopa päevale Stenbocki maja hoovi!

Järva Teataja
Tule Euroopa päevale Stenbocki maja hoovi!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Pm

9. mai on Euroopa päev, rahvaste rahu, leppimise ja ühise tuleviku tähtpäev. Euroopa päeva tähistatakse traditsiooniliste üritustega üle Eesti, lisaks heisatakse ka Eesti ja Euroopa Liidu lipud.

„See on päev, mil Robert Schumani deklaratsiooniga pandi paika Euroopa siiani kehtivad põhialused ja millega algas Euroopa Liidu teekond,“ selgitas riigisekretär Taimar Peterkop.

Eestis ja üle Euroopa tähistame täna Euroopa päeva, Euroopa integratsiooni ja Euroopa rahuprojekti algust. Heisates sel päeval Eesti lipu, näitame oma üksmeelt ja vankumatut soovi hoida Euroopas rahu.

„Kremli agressioon Ukraina vastu on muutnud meie kõigi ettekujutust maailmast, ning see tõestas, et rahu ei ole iseenesestmõistetav. Peame tegema kõik meist sõltuva, et hoida rahu meie peredes, meie kogukondades, kogu Eestis. Meie ühtsus on meie tugevus,“ lisas riigisekretär.

Euroopa päeva tähistamiseks toimuvad üle Eesti erinevad sündmused.

Stenbocki maja hoov on 9. mail kell 14 -17 külastajatele avatud. Osaleda on võimalik Euroopa Liidu teemalises viktoriinis, vaadata Tallinna keskraamatukogu poolt kokku pandud raamatunäitust. Peaminister Kaja Kallas kutsub kõiki 18- aastaseid noori ühispildistamisele, et sel viisil märkida Eesti ELiga liitumise 18. aastapäeva.

Euroopa päeva puhul heiskavad Eesti lipuga koos Euroopa Liidu lipu Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap ja omavalitsusorganid.

Euroopa päeva tegevuste kohta saab täpsemalt lugeda www.euroopapaev.ee

Märksõnad
Tagasi üles