Korvpalli rahvaliiga parimad kogunevad Paidesse

Järva Teataja
Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni võitja Audentes SK/Tallinna Ülikool/TSK.
Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni võitja Audentes SK/Tallinna Ülikool/TSK. Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel, 14. ja 15. mail toimub Paide E-Piim spordihoones Optibet korvpalli rahvaliiga final four turniir. Laupäeval mängitakse poolfinaale ja pühapäeval selguvad medalivõitjad.

Rahvaliigas on selgunud kõiki regioonide meistrid: Põhja regiooni meistriks tuli Audentes SK/Tallinna Ülikool/TSK, Ida regiooni võitis BK Narva, Türi meeskond tuli Kesk regiooni meistriks ning BC Estiko/Septicum võitis Lõuna regiooni meistritiitli.

Nüüd asuvad regioonide meistrid Paides võitlusesse esimese Optibet Rahvaliiga meistritiitli nimel.

Mängude graafik:

14.05

13.00 BK Narva - BC Estiko/Septicum (1. poolfinaal)

15.00 Türi - Audentes SK/Tallinna Ülikool/TSK (2. poolfinaal)

15.05

13.00 Pronksimäng (poolfinaalide kaotajad)

15.00 Finaal (poolfinaalide võitjad)

"Meile tundus loogiline, et Rahvaliiga ajaloo esimene final four turniir toimub Eesti südames Järvamaal," põhjendas Optibet Rahvaliiga toimkonna juht Arthur Barsegjan.

Optibet Rahvaliiga on üle-eestiline harrastuskorvpalliturniir, mis moodustab koos Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga, Saku I liiga ja Saku II liigaga Eesti korvpallipüramiidi. Rahvaliiga jaguneb neljaks regiooniks, samuti erinevateks turniiriformaatideks ja divisjonideks. Sel hooajal osales liigas 75 meeskonda.

Olgu meeldetuletuseks öeldud, et aprilli lõpus selgitati Türil välja Optibet Rahvaliiga Kesk regiooni ajaloo esimene meister. Finaalheitluses alistas kohalik Türi meeskond tugeva viimase veerandi toel Väätsa tiimi numbritega 74:59.

Kolmanda veerandi järel juhtis Türi vaid ühe punktiga 54:53, kuid viimasel perioodil lasti vastastel koguda vaid kuus punkti ja vormistati ajalooline võit.