Pered jõuavad restorani ja kohvikusse sööma üha harvem

Merit Männi
, ajakirjanik
Copy
Toitlustuskohad pakuvad korralikke praade, kuid oma jõululaual võiks järgida taldrikureeglit.
Toitlustuskohad pakuvad korralikke praade, kuid oma jõululaual võiks järgida taldrikureeglit. Foto: Jaanus Mark

Väljas söömas käimine ja toidu koju tellimine käib üle jõu enamikule Eesti peredele ning hinnatõusude tõttu jõuab restorani ja kohvikusse sööma pea kaks kolmandikku vähem peresid kui sügisel, selgus lasterikaste ehk vähemalt kolme lapsega perede seas läbi viidud värskest küsitlusest.

Pea pooled Eesti pered käivad söömas kord kuus ja üle kolmandiku üks-kaks korda aastas. Enamikule peredest on restoranikülastus eriline sündmus ja söömas käiakse pidulikel tähtpäevadel, olgu selleks sünnipäev, emadepäev, isadepäev või kooli- ja lasteaialõpetamised. Üle poole peredest ei telli toitu koju ning kord kuus teeb seda vähem kui kolmandik peredest.

„Peretoetuste järsk lõppemine lapse täisealiseks saamisel või kooli lõpetamisel on tänastele niigi hinnatundlikele peredele tõeline väljakutse. Nii on ka restoranikülastus iga suurpere jaoks kaalutletud otsus, kus lisaks toiduhindadele saab määravaks ka tervislik lastemenüü ja peresõbralik teenindus,“ ütles lasterikaste perede liidu president ning pühapäeval aasta ema tiitliga pärjatud Aage Õunap restoranis Allee toimunud peresõbraliku toidukoha üritusel.

Tagasi üles