Järvamaa valikorienteerumise meistrid selgusid Türil Kõrgessaares

Artur Soo
Artur Soo Foto: Erakogu

Järvamaa meistrid valikorienteerumises selgusid Türil Kõrgessaares. Valikorienteerumise reeglite kohaselt selgusid parimad ühe tunnise kontrollajaga võistluses, kus selle ajalimiidi jooksul tuli maastikul läbida võimalikult palju kontrollpunkte. Kui läbitud kontrollpunktide arv oli võistlejail võrdne, siis otsustas paremuse nende läbimiseks kulunud aeg.

Meeste seas saigi otsustavaks kontrollpunktide läbimisele kulunud aeg, sest kaheksa esimest meesvõistlejat suutsid tunni jooksul läbida maastikul kõik 18 kontrollpunkti. Tasavägises heitluses osutusid seekord parimateks noorema põlvkonna orienteerujad, kes grupis liikudes suutsid vanema põlvkonna meestest veidi nobedamad olla. Järvamaa meistriks tuli Artur Soo, kes napi sekundi võrra oli nobedam Henri Perillusest (mõlemad Türi spordikool). Kolmanda koha saavutas nende tuules Kameron Pukka Türi ÜG-st. Naiste seas suutis parima rajavaliku teha Mariliis Aren Türilt, kes läbis 16 KP-d. Hõbemedali võitis nooruke Anett Liisa Parts OK JOKA, kes läbis 15 KP-d. Sama arvu kontrollpunkte läbis ka Rita Ojala Türilt, ent veidi suurema ajaga. Meesveteranid M50 klassis võitis Allan Anniste Türi vald 16 KP-d, järgnesid Raul Laas Paide 15 KP-d ja Vahur Palu Järva vald 14 KP-d. Naisveteranide N50 klassi parim oli aboluutarvestuse kolmas naine Rita Ojala, järgnesid Siiri Poopuu ja Ester Marjapuu (mõlemad Türi).

Samas toimunud Järvamaa koolinoorte valikorienteerumise meistrivõistlustel olid parimad: 1.-5. kl. tüdrukud Ly Kotkas-Kendra Siimon Paide Hammerbecki PK 7 KP-d, 1.-5. kl. poisid Karl Märten Aren Türi PK 8 KP-d, 6.-7. kl. tüdrukud Laura Juhanson Paide Hammerbecki PK 11 KP-d,

6.-7. kl. poisid Kerto Kaasiku Aravete KK 15 KP-d, 8.-9. kl. tüdrukud Mia Reet Raabe-Hanna Arulepp Türi PK 12 KP-d, 8.-9. kl. poisid Raiko Alliksaar 18 KP-d Aravete, 10.-12. kl. poisid Artur Soo Türi ÜG 18 KP-d.

Juba järgmisel nädalavahetusel selguvad Vetlas Järvamaa orienteerumismeistrid lühirajal.