E, 2.10.2023

Järvalannad tulid Naiskodukaitse koormusmatkal viiendaks

Järva Teataja
Facebook
Comments
Naiskodukaitse Järva ringkonna naised koos esindajaga koormusmatkal.
Naiskodukaitse Järva ringkonna naised koos esindajaga koormusmatkal. Foto: Erakogu

13.-15. maini toimus Raplamaal Naiskodukaitse koormusmatk, mis on organisatsiooni iga-aastane kõige raskem patrullvõistlus. Keskmiselt 95-kilomeetriseks kujunenud rajal pidid naised täitma erinevaid ülesandeid, millega testiti nende teadmisi, jõudu ja ka nutikust. Selleaastase koormusmatka karika viis endaga koju Võrumaa ringkonna võistkond koosseisus Kristi Randla, Diana Pungar, Laura Vill ja Laura Järvpõld.

Teise koha saavutas Tartu ringkonna võistkond koosseisus Kerli Prants, Eneli Lõhmus, Marika Zirk ja Maret Meriste. Kolmanda koha sai Rapla ringkonna II võistkond koosseisus Kersti Ojamets, Maire-Anu-Liis Oidsalu, Kaidi Kauffeldt ja Aivi Tarvis.

Järva ringkonna naiskodukaitsjad Vivika Barnabas, Stella-Mai Rebane, Tene Metsma ja Siret Niinepuu saavutasid Naiskodukaitse koormusmatkal viienda koha. Võistkonna esindajana oli naistel kaasas Urmas Kõonurm-

Järva naised startisid reede õhtul ja lõpetasid pühapäeva lõuna paiku. Koormusmatk kujunes pea 100km pikkuseks ja asjaosalised said selle aja jooksul magada ainult tunni.

Reede õhtul startis rajale 13 võistkonda Naiskodukaitse erinevatest ringkondadest, lisaks null-võistkond, kuhu kuulus üks kodutütar ja kaks noorkotkast. Pea kahe ööpäeva jooksul tuli võistlejatel liikuda maastikul patrullvarustuses ning varjatult, vastutegevust trotsides ja kontrollpunktides erinevaid ülesandeid lahendades. Traditsiooniliselt olid võistlusel muuhulgas näiteks sidepidamise punkt, luureülesanne, esmaabi andmine ja laskmine, sekka mitmeid veetakistuse ületamisi ning sõdurioskuste testimisi. Koormusmatka peakorraldaja Nele Pernitsa sõnul soovisid nad korraldajatega sel aastal teha ülesandeid pisut teistmoodi. Nii said võistlejad näiteks võimaluse oma hirmusid ületada köiega laskumise ülesandes ning testida tähelepanu varahommikul metsavendadega vesteldes.

Kõikidest võistkondadest kümme jõudis ka finišisse, kolm olid sunnitud tervise tõttu matka katkestama. Rada oli raske just maastiku ja tempo tõttu, kuid võiduvõistkonna liikme Diana Pungari sõnul on olulisim, et tiim oleks ühtne ja vaim tugev. “Madalhetki tuleb igal inimesel erineval ajal, head kaaslased suudavad seda märgata, toetada ja meeleolu tõsta,” jagas Diana nende võistkonna saladust. Sama põhimõtet kinnitas lõpurivistusel ka Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kelle sõnul annab koormusmatk naiskodukaitsjatele hea võimaluse oma piire katsetada ja veenduda, et tegelikult suudetakse arvatust palju enam.

Traditsiooniliselt on võiduvõistkonnal nüüd võimalus osaleda augustis Lääne-Virumaal toimuval Admiral Pitka luurevõistlusel.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3300 liiget.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles