Orienteerujad sekkusid Baltimaade tiitliheitlustesse

Anett Liisa Parts ja Evely Kaasiku võisid uhkelt Balti meistrivõistlustel pjedestaalile tõusta. Foto: Erakogu

Balti meistrivõistlustel orienteerumisjooksus Lätis saavutasid Eesti koondislased JOKAst meistritiitli ja hõbemedali.

Head jooksud tegid Evely Kaasiku ja Anett Liisa Parts.

Balti meistriks tuli Evely Kaasiku, kes võistles naiste põhiklassi arvestuses 10,3-kilomeetrisel ja 20 kontrollpunktiga rajal. Ta jooksis välja aja 1.09,02, mida ei suutnud seekord ükski konkurent üle teha.

Kaasiku võitis hõbemedali saajat enam kui kolme minutiga ja pronksi ülekaalukalt, peaaegu 10 minutiga.

Kuni 14-aastaste neidude vanuseklassis saavutas aga Anett Liisa Parts 3,3-kilomeetrisel ja 8 kontrollpunktiga rajal hinnalie hõbemedali. Ta tegi raja läbi ajaga 25.57.

Medalitele jõudis veel teisigi Eesti koondislasi: Timo Sild (meistritiitel) Lauri Sild (pronksmedal), Erik Marten Zernant (hõbemedal), Villem Piirimäe (pronksmedal), Jürgen Joonas (hõbemedal), Harriet Koppel (meistritiitel), Brigitte Panker (pronksmedal), Johanna Laanoja (meistritiitel).