Transpordiameti liikuvuse planeerimise teenistuse direktor Martin Lengi ütles, et 2022. aasta esimeses kvartalis kasutas maakondlikke bussiliine võrreldes 2021. aasta esimese kvartaliga 26 protsenti rohkem sõitjaid. "See näitab selgelt, et ühistransport on koroonapandeemiast taastumas ning inimesed on leidnud üles soodsama ja töötava alternatiivi oma isikliku sõiduvahendi kasutamisele. Kindlasti tuleb selle trendi vaates säilitada üle-eestiline toimiv liinivõrgustik ehk liinimahtude vähendamist me praegu mõistlikuks ei pea,“ märkis ta.
Lengi sõnul mõistavad nad, et paljudel koostööpartneritel võib olla keeruline praeguses majanduslikus olukorras oma lepinguid sõlmitud mahus täita. "Seepärast olemegi kõigi osapooltega mitmes sektoris kohtunud, et arutada mõlemapoolseid muresid ning üheskoos leida parimad võimalikud lahendused. Nii nagu oleme pikalt diskuteerinud Eesti taristuehituse liiduga selle aasta teede-ehituse rahastuse osas, nii oleme sellel aastal rääkinud ka ühistranspordikeskuste, vedajate kui ka Autoettevõtete liidu esindajatega kütusehinna kompenseerimisest, kuna nende näol on tegemist prioriteetse ja elutähtsa teenuse osutajatega, mille katkemist Transpordiamet soovib vältida," lausus ta.
Transpordiamet on hoidnud avatud suhtlust ning alati on vedajatel olnud võimalus ka majanduslikult endale mitte sobiv leping üles öelda. Hetkel pole Lengi ütlust mööda ühetegi sõlmitud lepingut siiski üles öeldud, mille puhul oleks hakatud turult lepingu sõlmimiseks uusi pakkumisi võtma.
2021. aasta liinimaht oli 47 miljonit kilomeetrit ning on sellel aastal planeeritud samas mahus.