E, 27.06.2022

Kaitseliidust huvitatud kogusid sõdurioskusi

Urmas Glase
Kaitseliidust huvitatud kogusid sõdurioskusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Türi üksikkompanii tagalapealik Asko Osula (vasakul) arutas uue liikme Silva Kirsimäega, kuidas lasketulemusi parandada.
Türi üksikkompanii tagalapealik Asko Osula (vasakul) arutas uue liikme Silva Kirsimäega, kuidas lasketulemusi parandada. Foto: Urmas Glase

Vahetult enne suurõppuse «Siil 2022» algust korraldas kaitseliidu Türi üksikkompanii kaitseväe keskpolügoonil oma tegevuspiirkonna riigikaitsehuvilistele ja värsketele liikmetele baaslaagri, kus õlg õla kõrval kogenud kaitseliitlastega ja nende juhendusel saada esimest aimu sõdurioskustest.

Türi ettevõtja Aarne Rohtvee ütles, et hoidis jälle relva käes üle 30aastase vahega. «Lasin püssi viimati siis, kui olin TPI ajal üliõpilasena Tapal kolm kuud sõjaväelaagris. Sellal ehitasime Tapal ja ka siin polügoonil sõjaväele rajatisi. Olen leidnud nii mõnegi enda ehitatud objekti, mis on senini alles,» lausus ta.

Rohtvee sõnas, et sõjalisi teadmisi pani teda värskendama Ukraina sõda ja ärev rahvusvaheline olukord. «Kirjutasin kaitseliitu astumise avalduse juba ära. Olen laagris sellepärast, et osata käsitseda tulirelva ja teada kriisiolukorras õigesti käituda,» ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles