P, 29.01.2023

Lauri Läänemets: Riik on ripakil. Valitsusjuhi otsus toob selguse ja nüüd peavad kõik osapooled oma kaardid avama

Lauri Läänemets: Riik on ripakil. Valitsusjuhi otsus toob selguse ja nüüd peavad kõik osapooled oma kaardid avama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riigikogu liige ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Lauri Läänemetsa (vasakul)  sõnul on peaministri otsus lõpetada mittetoimiv koostöö Keskerakonnaga oluline, sest toob lõpuks selguse ning võimaldab viimaste nädalate jooksul tekkinud tupikseisu hakata lahti arutama.
Riigikogu liige ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Lauri Läänemetsa (vasakul) sõnul on peaministri otsus lõpetada mittetoimiv koostöö Keskerakonnaga oluline, sest toob lõpuks selguse ning võimaldab viimaste nädalate jooksul tekkinud tupikseisu hakata lahti arutama. Foto: Urmas Glase

Sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets mõistab peaministri otsust lõpetada töövõimetu koalitsioon. Läänemetsa sõnul on karm reaalsus, et koostöövõimetu koalitsiooniga on riik juba nädalaid ripakil - ning seda taasiseseisvunud Eesti suurimas julgeolekukriisis ning rekordinflatsiooni tõttu terendava toimetulekukriisi eel.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on peaministri otsus lõpetada mittetoimiv koostöö Keskerakonnaga oluline, sest toob lõpuks selguse ning võimaldab viimaste nädalate jooksul tekkinud tupikseisu hakata lahti arutama.

“Eestis on sisuliselt valitsuskriis olnud juba kolm nädalat ning riik on ripakil. Sotsiaaldemokraatide jaoks on oluline, et tänases julgeolekuolukorras oleks meil Eesti keskne ja Euroopa meelne valitsus. Olen seda meelt, et Eesti peab kiiresti saama endale toimiva valitsuse, mis ei ole kahtlejate ega kõhklejate valitsus. Selles küsimuses me oleme Reformierakonna juhiga samal lainel. Sotsiaaldemokraadid kindlasti arutavad Reformierakonna juhatuse ettepanekut läbirääkimiste alustamiseks, kui see meile ametlikult tehakse,” märkis Läänemets.

Märksõnad
Tagasi üles