Eesti Noorsooteatri noortestuudio lõpetab ja alustab

Järva Teataja
Copy
Foto: Gabriela Liivamägi

Sel nädalal lõpetab Eesti Noorsooteatri noortestuudio kaheaastane kursus, andes kolm rännaklavastuse „Somnia Vera Facit” etendust. Uue stuudiogrupi vastuvõtt toimub sügisel.

Eesti Noorsooteatri oluline osa on 2000. aastast tegutsev noortestuudio, kus on aastate jooksul õppinud paljud tänased lavapraktikud ja kultuuritegelased, mh kuus Noorsooteatri praeguse trupi näitlejat. Stuudios omandavad teatrikunsti algteadmisi 15–18-aastased kooliõpilased Noorsooteatriga seotud näitlejate, lavastajate ja teiste loomeinimeste juhendamisel.

Praegust noortestuudiot lõpetav rännaklavastus „Somnia Vera Facit” on teekond läbi Noorsooteatri maja ja stuudiolaste unenägude, unelmate, ulmade ja hirmude. Rännak kestab umbes tunni ja rännatakse 10., 11. ja 12. juunil algusega kl 19. Õppejõududeks olid Mait Joorits, Laura Peterson, Nero Urke, Hanna Junti, Tiina Mölder ja Anna Kristin Peterson.

Uuel õppeperioodil 2022–2024 juhivad stuudiot näitlejad Doris Tislar ja Leino Rei (fotol Mait Jooritsa lavastuses „Momo“). Lisaks neile on õpetajateks veel mitmed Noorsooteatri näitlejad ja lavastajad.

Noortestuudio vastuvõtukatsed toimuvad septembris kahes voorus. Esimesse vooru 10. ja 11. septembril on oodatud kõik huvilised, teise vooru 13. ja 14. septembril pääsenute hulgast valitakse välja uus Noortestuudio grupp. Katsetele oodatakse 9.–11. klasside õpilasi ja vajalik on eelregistreerida enne 4. septembrit. Täpsem info on kättesaadav Eesti Noorsooteatri kodulehel.

„Enne, kui asud end katsetele registreerima – vaata hetkeks endasse ja mõtle, kas su huvi, vaba aeg ja koolikohustused võimaldavad läbi kahe aasta pühenduda teatriõpingutele kolm korda nädalas,” ütles Leino Rei huvilistele. „Teater on kollektiivne kunst ja seetõttu erialatundidest reeglina ei puuduta.”

Noortestuudio õppekava on jaotatud kaheaastaseks tsükliks ja tunnid toimuvad kolm korda nädalas, esmas- ja neljapäeviti kell 17–19 ning pühapäeviti päevasel ajal. Noortestuudio õppemaks on 50 eurot kuus. Lisaks õppetööle pakub stuudio tasuta pääsmeid Noorsooteatri uuslavastuste kontrolletendustele ning vabade kohtade olemasolul ka mängukavas olevatele etendustele. „Ära jäta kandideerimata, kui kardad õppemaksu takistuseks kujunevat – arutame võimalusi ja püüame leida lahendusi,” ütles Doris Tislar.

Läbi kahe aasta toetutakse näitlejakoolituse baasõppele, kuid eesmärgiks pole siiski koolitada näitlejaid, vaid pakkuda noorele võimalust areneda inimesena. Tutvutakse laiemalt teatritöö, siinsete ametite ning ümbritseva kultuurieluga, ühised arutelud nähtu ja kogetu üle on osa õppetööst.

Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis otsib oma lavastustes kõnetava sisu ja vormi rikastavat dialoogi. Väljendusvahendite seas on olulisel kohal visuaalteater. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles