Kelmid moosisid ohvrit telefoni teel kaheksa tundi

BNS
Copy
Sagenenud on teated inimestelt, et politsei nimelt püüavad kelmid andmeid või raha välja petta. Politsei neid kõnesid ei tee ja need tuleb koheselt lõpetada.
Sagenenud on teated inimestelt, et politsei nimelt püüavad kelmid andmeid või raha välja petta. Politsei neid kõnesid ei tee ja need tuleb koheselt lõpetada. Foto: Sander Ilvest

Põhja prefektuur alustas kelmuse tunnustel neli kriminaalmenetlust. Ühes juhtumis veensid helistajad ohvrit telefoni teel kokku kaheksa tundi ja said lõpuks saagiks üle 9000 euro.

Reedel pöördus politsei poole 31aastane mees, kellele helistas väidetavalt Google assistent põhjusel, et mehe postkastis on häkkerid. Ka küsis helistaja ega mehel ei ole galeriis dokumentide pilte, sest seda võivad häkkerid kasutada pankades teataja tuvastamiseks.

Lisaks helistati väidetavalt SEB pangast ja öeldi, et mehe nimele on tahetud laenu võtta erinevatest finantsasutustest. Kõned kestsid kokku kaheksa tundi ja selle aja jooksul suunati mehe kõned teisele numbrile. Lisaks pidi ta alla laadima enda telefoni Aweray Remote (AweSun) programmi ja kinnitama kõik tehingud PIN-koodidega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles