Tõstjaid tuli kokku rekordarv

Rahvusvaheline tõstmisvõistlus XX Albu Cup tõi nädalavahetusel kokku rekordarvu võistlejaid- 95. Esindatud oli neli riiki.

„Oli ka üks ukrainlane Leedu klubi esindamas ja üks hiinlane esindas sõprusklubi Soroksare Sose Budapestist,” loetles võistluse korraldaja, SK Vargamäe vanemtreener Ahti Uppin. „Kokku osales võistlusel 15 klubi, neist seitse välismaalt. Väljas oli 68 mees- ja 27 naistõstjat.”

Võisteldi 11 vanuseklassis, kuus meestele ja viis naistele. Igast vanuseklassist üks parim läks klubi meeskonna arvestusse. Ainsana suutis täismeeskonnaga välja tulla Leedu klubi Degažiai, kes ka üldarvestuses võitis. Klubi Gintarine Saule, LIT puudus U11 neiu ja SK Vargamäelt kaks U20 võistlejat. Üks naiste ja teine meeste klassist.

6. SK Edu, EST 784,11

SK Vargamäe noored võitsid kaks vanusegruppi. Daniel Purk oli 177,07 sp. parim M U13 ja Carolin Jalast 117,06 sp. W U11. Mõlemad on Albu Kooli õpilased. Lootsin ka võitu Roomet Välilt, kuid noormees läks alt, väsimus kontides, aitas eelmine päev võistluspaika ülespanna ja võistlus hommikul esimeses grupis oli talle harjumatu. Rasked mehed ikka lõpus võistelnud, kuid seekord toimus Albus võistlus kahel tõstepõrandal, et jõuda 95 sportlast päevaga ära võistelda. Raskemaid raskusi tõsteti laval ja väiksemad lapsed, kes üle 100kg ei tõstnud võistlesid saali teises otsas. Soojendusruum kahe 3x3 meetrise tõstpõrandaga oli fuajees. Saime kenasti hakkama, ruumi oli ja kokku võistles 11 võistlusgruppi. Väga südikalt võistles meeste klassis Mati Karbus, kes ka päeva peale oli kohtunikuks ja suutis püstitada elu margi kogusummas 271kg (120+151), mis andis III koha 301,06 sp.

Võitis meeste klassi ja ka absoluutarvestuses leedukas Linas Kvietkauskis 344,01 sp. Mees tõukas 180kg ja rebis 145kg. Temale kuulus Ennu Kotkase rahaline peaauhind ja rändkarikas, mida käis üle andmas Ennu noorim poeg Tõnis Kotkas. Seda võitu nautis mees juba kolmandat korda. Staažikas tõstja.

Meie klubi tõstjatest märgiks ära hea isikliku rekordi teinud Mikk Kuusemetsa, kes M U13 saavutas 6 koha tulemusega 68kg (28+40) Kõik uued rekordid. Oma esimese tõstmise võistluse tegi 10 aastane Egert Konrad, kes M U11 võitis 8 koha 82,73 sp. Osales 11 poissi. Tubli poiss tuli klubile appi! Emma Kivirand suutis ka oma tulemust +3kg parandada ja saavutas W U17 ( osales 8 neidu) 4 koha 146,76 sp. Emma tegi summa 115kg (54+61)

Meilt võistlesid veel meestest Teet Karbus, kes 13 mehe konkurentsis saavutas 6 koha 283,28 sp. Teet pole suurt trenni teinud, sest summa 245kg räägib iseenda eest, kui mehe parim on 271kg. Martin Metsmaa oli 279,53 sp. 7 kohal.

Meie naistest Ave Bombul saavutas tulemusega 144,49 sp. 5 koha. Summas 120kg (48+72).

Rebeca Park W U11 oli 4-s tulemusega 93,55 sp. summas 53kg (21+32).

Alex Purk oli M U13 klassis tulemusega 75,24 sp 8 kohal.

Kait Viks võitles meilt südilt ja uue isikliku rekordiga 179kg (81+98) ja 214,85 sp sai vanusegrupis M U15 II koha.

Ingeer Iris Prants võitis II koha W U14 tulemusega 116,08 sp. Summas 102kg seda on -8kg vähem kui nädal varem Tammikul võisteldes. Neiu hoog rauges, kuna oli eelnevalt abiks kettaida vahetama võistluste käigus. Poisse ei jätku klubil ja kui mõned ei suvatse kohalegi tulla nagu Armas Reisel, kes jälle vedas perevõistkonda alt. Vennad Teet ja Mati Karbused pidid perede arvestuses leppima III kohaga. Võitis perekond Vizulis Saldus, LAT

Ugis (2006), Janis (1977), Toms (2007) 736,69sp. Teiseks tuli pere 4 lapsega Lätist, SK Balvi Keišs Edijs (2007), Raivo (2009), Jānis (2013), Sandija (2005). Kokku osales 7 perevõistkonda.

Kõige progresseerunuim võistleja võrreldes 2021 aasta samade võistluste tulemiuste põhjal oli 10 aastane leedukas Augustas Kvietkauskis, kes arenes lausa +70 sp. Kas noorem vend läheb vanema venna jälgedes, aeg näitab. Linas ju võitis absoluudis.

TULEMUSED

Poisid

U11: 8. Egert Konrad SK Vargamäe rebis 14, tõukas 17, kogusumma 31 kg, 82,73 Sinclairi punkti (Sp).

U13: I Daniel Purk 31, 42, 73kg, 177,07 Sp, 5. Mikk Kuusemets 28, 40, 68kg, 107,81 Sp,