T, 7.02.2023

Järvamaa naised olid meistrivõistlustel medalihoos

Järva Teataja
Järvamaa naised olid meistrivõistlustel medalihoos
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hõbedane JOKA teatenaiskond.
Hõbedane JOKA teatenaiskond. Foto: Reigo Teervalt

Orienteerumisjooksu hooaja esimesed Eesti meistrimedalid jagati välja Värska lähistel Korela maastikul lühirajal ja teateorienteerumises.

Paul Poopuu orienteerumisklubist JOKA sõnas, et väga hea joostavuse ja nähtavusega, samas põnevate ja mitmekülgsete pinnavormidega maastik pakkus nauditavat orienteerumiselamust neljasajale orienteerujale, sealhulgas paarkümmend Järvamaa orienteerumisklubist JOKA. Eriti heas hoos olid seekord JOKA naisorienteerujad, kes tõid Järvamaale viis medalivõitu.

Lühirajal oli naiste põhiklassis suurfavoriidiks varem neljal korral lühirajal meistriks tulnud Evely Kaasiku orienteerumisklubist JOKA, kes oma paremust ka veenvalt tõestas. Tõusnud 5,8 kilomeetrisel rajal liidriks juba teises kontrollpunktis, läks ta edasi kindlalt oma teed ja lõpetas võidukalt ajaga 35.44. Lähimaks konkurendiks jäi talle ühtlaselt hea jooksuga hõbeda teeninud Margret Zimmermann (OK Kape). Kaotust võitjale kogunes 2.40. Pronksi teenis sel hooajal taas heas hoos olev võitja klubikaaslane Sigrid Ruul (+3.35). Nii Zimmermannile kui Ruulile oli see esimene medal lühiraja Eesti meistrivõistlustelt. Evely Kaasiku: “Tegin küll tehniliselt hea jooksu, kuid füüsiliselt ei tundnud ennast just kõige paremini ja seepärast oli raja esimeses pooles hinges väike kahtlus, et kas mu kiirus on ikka meistritiitli võitmiseks piisav. Lõpuks tuli esikoht suure ülekaaluga, kuid ma usun, et minu tänased lähimad konkurendid on alles oma vormi parandamas, et oleksime kõik parimas minekus kodustel Euroopa meistrivõistlustel augustis.”

Evely Kaasiku finišeerimas.
Evely Kaasiku finišeerimas. Foto: Reigo Teervalt

Meeste põhiklassis oli medaliheitluses 32 meest ja võitjana väljus sellest konkurentsis oma esimese lühiraja kulla võitnud Kenny Kivikas Tartu orienteerumisklubist Ilves, kes edestas seekord üsna kindlalt fovoriitidena startinud vendi Sildasid. Väga hea võistlussoorituse tegi alles esimest hooaega täiskasvanute põhklassis võistlev Raiko Marrandi JOKA klubist, kes saavutas väga tasavägises a põnevas heitluses kümnenda koha, mis oli noorele mehele kindlasti kordaminek.

Noorte võistlusklassides tõi koduklubile meistritiitli Anett Liisa Parts, kes tüdrukute N14 klassis saavutas 28 tüdruku seas kindla esikoha, edestades järgnevaid ligi paari minutiga. Samas klassis saavutas Anna Mia Atonen 4. koha ja Kaisa Kallas 10. koha. Noormeeste M16 klassis jooksis end üheksandaks Raiko Alliksaar.

Ka veteranide vanuseklassides oli seekord naiste päev. Helle Hallik võitis meistritiitli vanuseklassis N40 ja Siiri Poopuu hõbemedali N65 klassis. Meesveteranide parimateks tulemusteks olid seekord M40 klassis Kaarel Kallase 4. koht ja Tiit Tähnase 6. koht.

Järgmisel päeval selgusid samal maastikul Eesti orienteerumismeistrid teatejooksudes, kus starti tuli 32 meeskonda ja 17 naiskonda.

Naiste klassis võis lühiraja tulemuste põhjal prognoosida peakonkurendiks mullust hõbedat, orienteerumisklubi JOKA naiskonda, kus jooksid lühiraja esimene ja kolmas ning N40-klassi võitja. Vaieldamatuks medalipretendendiks oli ka mullune pronks, Tartu OK Kape naiskond, kus ankrunaiseks lühiraja hõbemedalist. Samas oli OK Võru koosseis kõige ühtlasem – sellesse kuulusid lühiraja 4., 5. ja 6. koha omanikud. Kuid üllatusvõimelised olid veel mitmed teisedki võistkonnad. Avavahetuses tegi oma töö kõige korralikumalt Sigrid Ruul (JOKA), kes tuli teatevahetusse kaheminutilise eduga OK Põlva Kobrase ja OK Võru ees. Teises vahetuses sulas JOKA edumaa kiiresti, kui Helle Hallik nooremate ja kiiremate konkurentide poolt kinni püüti. Pisut ootamatult tegi Hallik raja lõpuosas lisaks veel ka suure orienteerumisvea ja lähetas eilse lühiraja võitja, Evely Kaasiku rajale alles viiendana, enam kui üheksa minutit pärast liidriks tõusnud OK Võru naiskonda. Teist kohta hoidis kahe vahetuse järel OK Põlva Kobras, kolmandat OK Kape ja neljandat OK Saue Tammed. Ankruvahetuses ei pidanud pingele vastu OK Põlva Kobrase noorukese Lorely Kõrveli närv. Võru ankrunaine Kerstin Uiboupin läks peagi oma teed ja Kõrvel jäi mitmete vigade tõttu saagiks tagantpoolt kiiresti lähenenud OK Kape ja JOKA ankrunaistele. Evely Kaasiku oli teist päeva järjest konkurentidest selgelt üle ja tõusis kindlalt teiseks, vähendades vahe võidukalt lõpetanud Võru naiskonnaga finišiks vaid 2.34 peale. Margret Zimmermann tõi OK Kape naised pronksile. Järvamaa orienteerumisklubid JOKA naised ise seekordse Eesti meistrivõistluste hõbedavõiduga päris rahul ei olnud, sest võimalus oli ka tiitlivõiduks, ent orienteerumise võlu ja valu ongi lõpptulemuse ettearvamatuses, kus kuni lõpujooneni võib ootamatusi sündida.

Meeste põhiklassis võis eeldada OK Võru võitu ja nii ka läks. Kahvatumatele medalitel toimus aga tihe heitlus, millest medalivõitjatena väljusid OK Ilvese ja Värska OK Peko meeskonnad. Ühtlaselt hästi jooksid ka JOKA mehed Raiko Marrandi, Tiit Tähnas ja Juho Westerlund. Taas tegi silmapaistvalt hea jooksu Raiko Marrandi, kes avavahetuses väljus metsast teisena nappide sekunditega liidrist tagapool. Järgmistel etappidel jooksid mehed samuti ühtlaselt hästi ja suuremate vigadeta, ent päris medaliheitlusse sekkuda siiski ei suutnud ja ületasid lõpujoone kuuendana.

Märksõnad
Tagasi üles