K, 7.12.2022

Kaitseminister tunnustas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid

Järva Teataja
Kaitseminister tunnustas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: kpr Karl Heinrich Arras

10. juunil andis kaitseminister Kalle Laanet Eesti Sõjamuuseumis üle teenetemärgid ligi 140 inimesele, kes on andnud olulise panuse riigikaitsesse. Tunnustuse saajad kuulutas kaitseminister välja juba 2021. aasta detsembri alguses, ent Covid-19 tõttu lükkus teenetemärkide üleandmine sellesse suvesse.

“Eesti riigikaitse on teinud viimase veerandsajandi jooksul, kuid eriti viimastel aastatel uskumatu arenguhüppe. Nüüd me näeme, kui vajalik see on olnud ning mõistame, et peame tulevikus veel rohkem pingutama,“ ütles kaitseminister Kalle Laanet oma kõnes.

„Venemaa barbaarne sõda Ukrainas jätkub juba neljandat kuud ning julgeolekuohud ja riskid kahjuks suurenevad. Ohuhorisont, mille kestel me peame olema valmis igal ajahetkel ja kogu oma ja liitlaste jõuga ennast kaitsma, nihkub paratamatult edasi,“ tõdes kaitseminister Laanet.

Kaitseminister lisas, et riigikaitse eduloo taga seisavad tuhanded kaitseväelased, kaitseliitlased, reservistid, ametnikud ja spetsialistid ning koostööpartnerid avalikust ja erasektorist. „Kaitseministeerium on tunnustanud väärikalt sadu inimesi, kes on kaasa aidanud iseseiseva kaitsevõime ülesehitamisele, NATO liikmelisuse saavutamisele ning liitlassuhete tugevdamisele. Kõigi medalisaajate jõupingutusi, pühendumust ja ametialaseid oskuseid hindame väga kõrgelt,“ lausus Laanet.

Teenetemärkide ning tänukirjadega tunnustati inimesi eeskujuliku töö eest veel järgmistes valdkondades: kaitseplaneerimine, kaitsekoostöö liitlastega, vabatahtlikuna Kaitseliidu tegevustesse panustamine, riigikaitse teemaliste debattide vedamine, osalemine rahvusvahelistel operatsioonidel, küberjulgeolek, võimearendus, infotehnoloogia ja taristu arendamine.

Teenetemärkide saajate nimekiri.

Märksõnad
Tagasi üles