Citadele panga tellitud uuringust selgus, et kui oleks võimalik valida, siis pooled ehk 51 protsenti Eesti inimesteks sooviks pensionile jääda viiekümne ja kuuekümne eluaasta vahel. Üks protsent lõpetaks töötamise heal meelel juba enne 30. eluaastat.
Uuring: pooled eestlased sooviks pensionile jääda viiekümnendates
Citadele panga tellitud ja uuringufirma Norstat poolt Eestis, Lätis ja Leedus läbiviidud uuringus küsiti inimestelt, millises vanuses sooviksid nad pensionile jääda, kui nad saaksid seda ise valida. Eesti inimestest märkis 11 protsenti, et võimalusel teeks nad seda juba enne, kui täitub 50 eluaastat. 51 protsenti vastas, et neile sobiks pensionipõlve alustada mingil hetkel viiekümnendatel eluaastatel.
„Tõsi on see, et pensionipõlve vabamat aega on ikka parem nautida terve ja aktiivsena ning seepärast sooviksid inimesed ka varem pensionile jääda. Üha rohkemad inimesed tegelevad ka targalt investeerimisega ning pensionipõlveks valmistumisega ning seega võiks loota, et tulevikus saavad nii mõnedki varem pensionile minna,“ märkis Citadele panga Eesti filiaali juht Rainer Moppel.
Teisalt selgus küsitlusest, et omajagu on ka neid, kes on rahul praeguse riiklikult määratud pensionile jäämise ajaga ehk siis aastaks 2026 on see 65 eluaastat. Nii vastas kokku ligi veerand ehk 23 protsenti küsitletutest.
„Kui võrrelda Eesti, Läti ja Leedu inimeste vastuseid, siis tohutult suuri erinevusi ei ilmnenud, kuigi meie naabrid tahaksid meist veelgi rohkem varem tööriided varna riputada,“ lausus Moppel. Kui Eesti inimestest 11 protsenti jääks heal meelel pensionile enne 50ndat eluaastat, siis Lätis on selliseid inimesi 16 protsenti ja Leedus 14 protsenti.
Samuti pole lätlased ja leedukad niivõrd rahul praeguse pensionile jäämise eaga, mis tõuseb neis riikides samuti 2026. aastaks 65 eluaastani. Kui Eestis on selle pensionieaga rahul 23 protsenti, siis Leedus 18 protsenti ning Lätis kõigest 15 protsenti vastanutest.