N, 8.12.2022

Kalamatsi Meierei pälvis regionaalmaasika

Järva Teataja
Kalamatsi Meierei pälvis regionaalmaasika
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Stenbocki maja

​Tänavusel regionaalmaasika konkursil pälvisid piirkondlikku arengut toetava tegevuse eest auhinna mitmete ettevõtmiste eestvedajad toidukultuuri juurutajatest turismi edendajateni välja. Teiste seas pälvis regionaalmaasika ka Kalamatsi Meierei Järvamaalt. 

„Kõiki proovile panevatel aegadel on inspireerivad ja ettevõtlikud kohalikud tegijad eriti hinnas. Seekordsed piirkondlikud tegijad on osanud ja suutnud viimaste aastate keerukates aegades leida võimalusi uueks hooks ja see väärib austust," rääkis rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, kes täidab hetkel ka riigihalduse ministri ülesandeid. Tema sõnul panustavad tänased auhinnasaajad kohalikku ellu erinevalt, olles tööandja, piirkonna turismi edendaja, aga ka kohaliku toodangu turustaja.

„Näiteks on 12 aastat tagasi väikeselt alustanud Kalamatsi väikemeierei jõudnud oma toodetega poodidesse üle Eesti ja muutunud lemmikuks tipprestoranides, restoranide peakokad on ettevõtte hinnanud lausa aasta parimaks kohalikuks meiereiks,“ lisas minister.

Kokku pälvisid regionaalauhinna viis nominenti:

· Kalamatsi Meierei OÜ – edukas väiketootja ja kohaliku toodangu turustaja Järvamaal

· Peipsi Toidu võrgustik – suurfestivali „Peipsi Toidu Tänav 175 km“ korraldamine Võrumaal

· Marico Holding OÜ – taastootmise edendaja ja tööandja Valgamaal

· Lääne-Harju Koostöökogu – Porikuu festivali korraldamine Harju- ja Läänemaal

· Andrus Aljas – panus Pärnu lennujaama lennukaardile viimises

Regionaalarengu konkursile sai 8. maini esitada isikuid, organisatsioone ja ettevõtteid, kes paistsid 2021. aastal silma regionaalarengut toetava ettevõtmise või teoga. Kas edendati siis piirkonna majandust läbi töökohtade loomise, pakuti piirkonnale omaseid tooteid ja teenuseid või aidati muul moel oluliselt kaasa piirkonna eripära säilimisele ja arengule.

Mitmed varasematel aastatel regionaalmaasika pälvinud kohalikud algatused on kasvanud kogu Eesti ettevõtmiste ja sündmusmaastiku populaarseteks maamärkideks. Näiteks on auhinna saanud Arvamusfestival, kodanikualgatus Maale elama ja kaugtöökeskuste võrgustik Kupland.

Tänavusele konkursile laekus kokku 18 taotlust (17 kandidaati) ja auhind anti välja üheksandat korda. Auhinnasaajaid tunnustati Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga, mis anti eilsel pidulikul vastuvõtul Stenbocki majas üle peaminister Kaja Kallase ja rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse poolt.

GALERII.

Märksõnad
Tagasi üles