E, 6.02.2023

Ukraina lapsed nägid esmakordselt raba

Anne Põder
, ajakirjanik
Ukraina lapsed nägid esmakordselt raba
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina lapsed ja vanemad tegid toreda matka Väätsa rabasse ja kuulasid hardunult Joosep Kõrvitsa tšellokontserti.
Ukraina lapsed ja vanemad tegid toreda matka Väätsa rabasse ja kuulasid hardunult Joosep Kõrvitsa tšellokontserti. Foto: Krista Sukk

Sel nädalal käisid Paide Hillar Hanssoo ja Väätsa põhikooli Ukrainast tulnud õpilased koos oma peredega Väätsa rabas matkal ning kuulasid tšellist Joosep Kõrvitsa kontserti. Eesti rabakultuur ja muusika jätsid neile kustumatu mulje.

Hillar Hanssoo põhikooli õpetaja Krista Sukk rääkis, et mõte Ukraina lapsed matkama kutsuda tuli siirast soovist pakkuda neile tegevust ka koolivahejal. "Kuna plaan oli minna Väätsa rabasse, tekkis direktor Kersti Kivisool mõte, et kaasata võisk ka Väätsa kooli ukrainlastest õpilasi," selgitas ta.

Nii võtsidki nad ühendust Väätsa põhikooli direktori Anneli Mandiga, kes oli mõttega igati päri ning levitas sellise võimaluse kohta sõna ka oma koolis. "Osalemine oli vabatahtlik. Osa lapsi lõpetavad praegu veel oma Ukraina kooli asju, osadel ei saanud pered töö tõttu tulla ja nad loobusid siis ka ise. Ega ideaalset ja kõigile sobivat aega olegi lihtne leida," sõnas Sukk.

Märksõnad
Tagasi üles