K, 7.12.2022

Gallup ootab vastamist ⟩ Mida arvavad järvalased Paide Teatri kadumisest

Järva Teataja
Mida arvavad järvalased Paide Teatri kadumisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide teater
Paide teater Foto: Tiit Reinberg / Järva Teataja

Reedel teatas Paide teatri kuueliikmeline koosseis, et nende viimaseks tööpäevaks väikelinna suursuguses teatris jääb selle aasta 31. detsember. Siis lahkuvad nad kõik koos, tõmmates enda järel ukse pauguga kinni.

Paide Teater alustas Paide linna kutsel tööd 2018. aasta 1. augustil. Nelja aastaga on Paide Teatrist saanud ainulaadne 21. sajandi linnateater, mille kunstilise tegevuse keskmes on kogukond ning küsimus teatri rollist tänases maailmas.

Teatri kunstiline juht Jan Teevet selgitas, et otsus lõpetada ei ole tingitud kunstilistest põhjustest, ent kahaneva eelarve tingimustes ei ole meil võimalik jätkata teatri tegemist vastavalt püstitatud eesmärkidele. "Samuti ei ole alarahastuse tingimustes võimalik teatri ja meeskonna jätkusuutlik areng," nentis ta. 

Paide Teater on nelja hooaja jooksul toonud publiku ette 28 lavastust ja aktsiooni, viinud läbi ja kutsunud kokku kümneid ja kümneid kohtumisi, alustanud koostööd tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega nii Eestis kui välismaal.

Hea lugeja, mida teie arvate Paide Teatri kadumisest. Palun vastake gallupile!

Märksõnad
Tagasi üles