L, 3.12.2022

Laupa kool sai ühe uhke tunnusmärgi juurde

Merit Männi
, ajakirjanik
Laupa kool sai ühe uhke tunnusmärgi juurde
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Laupa kool

Tänavune õppeaasta lõpp on Laupa põhikooli jaoks olnud veidi erilisem, sest vaid loetud nädalate jooksul sai kool kahe tunnustuse osaliseks. Juuni alguses pälvis Laupa kool juba teist aastat järjest Keskkonnakäpa konkursi võidu ning vahetult enne jaanipäeva potsatas kooli postkasti kiri Tartu Ülikooli liikumislaborist. «Vapiavalduse komisjon on nüüd kõik laekunud avaldused üle vaadanud ning meil on hea meel teatada, et Teie kool on pälvinud Liikuma Kutsuva Kooli vapi,» kõlas kirja sissejuhatus.

Välja oli toodud ka valiku põhjendus. "Iga kool on omanäoline, oma erilise keskkonna, traditsioonide ja inimeste poolest. Seetõttu on ka teekonnad liikuma kutsuvaks kooliks erinevad. Ühine joon on aga liikuma kutsuva kooli vapi pälvinud koolidel see, et pingutatakse teadlikult ja süsteemselt, et kooliellu liikumist juurde tuua, ning ollakse valmis oma õppetunde ja kogemusi teiste koolidega jagama. Teie koolis on tehtud koolipere liikumisrõõmu nimel väga tänuväärseid tegevusi, mis on heaks näiteks teistele koolidele."

Laupa kooli kehalise kasvatuse õpetaja Deivi Šadeiko, kes ka vapi taotluse koostas, hindas kooli plussideks väiksuse ja loodusekesksuse. "Kindlasti on meie kooli suureks trumbiks see, et asume looduse keskel. Nii viivad paljud liikumis- ja ainetunnid meid hoopis metsa, kus õpetab loodus iseenesest," põhjendas ta.

Märksõnad
Tagasi üles