Liepāja rallil startis ka järvalasi

Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots lõpetasid Lätis sõidetud Liepāja ralli omas klassis seitsmenda kohaga. Foto: Erakogu

Kuu esimestel päevadel sõideti Lätis Liepāja rallit, mis kuulus viienda etapina Euroopa meistrisarja ja teise etapina Läti meistrisarja arvestusse. Võistlustel osales ka hulk eestlasi, teiste seas Järvamaalt pärit Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4) ning Romet Jürgenson ja Siim Oja (Honda Civic Type-R).

Portaal rally.ee kirjutab, et Euroopa meistrivõistluste arvestuses sõitvatel rallipaaridel tuli läbida üle 857 kilomeetri, sealhulgas 12 kiiruskatsel kokku 181 kilomeetrit. Läti meistrivõistlustel oli trassi kogupikkus 310 kilomeetrit, millest 85,94 kilomeetrit moodustas kuue lisakatse üldpikkus.

Rallit alustas 81 paari, kuid kaugeltki kõik ei tulnud üle finišijoone. Kahjuks olid katkestajate seas ka Romet Jürgenson ja Siim Oja.