Ilves selgitas, et uus müür kohtub vanaga põhja- ehk autovärava juures ja ka see müüriosa võetakse ette. „Puhastame ära, laome paar rida, et oleks sirge, muud me teha ei või. Põhieesmärk on kirikaed korda saada ja korras hoida, et inimesi siia tuleks. Ja kui inimesi rohkem tuleb, siis on rohkem ka neid, kes sellest hoolivad," arutles Ilves.
Koeru koguduse diakoni Jaanus Tammiste teada on selline urnimüür Eesti maakoguduste juures esimene, kuigi 15. juunil pühitseti Käsmu kalmistul esimene külakolumbaarium – kolmest
moodulist koosnev urnimüür sisaldab seal 63 urnikambrit, mida soovijad saavad edaspidi rentida. Sellegi ehitus läks maksma 77 000 eurot.
„Meie urnimüür on ainulaadne, ajaloolise müüri jätk. Selle arhitekt oli Allan Strus. Ehitajal, osaühingul Mauelman on olemas kõik vajalikud muinsuskaitse litsentsid, igaüks ei tohigi siin ehitada," ütles Jüri Ilves ja meenutas, et tegi arhitektiga kõva eeltööd. „Käisime läbi kõik urnimüürid Tartus, Gotlandil ja Roomas ning mõtlesime, milline sobituks Koeru oludega. Gotlandil oli ka tuha raputamise koht – seda plaanime siiagi, tuleb ainult muinsuskaitsega läbi arutada, kuhu seda teha tohib," rääkis Ilves.
Koeru urnimüüri rahastas 32 000 euroga riik (selle raha tõi nn katuserahana Koeru siitkandist pärit keskerakondlane Erki Savisaar), Järva vallalt saadi 3000 eurot ja ülejäänu on kogunenud annetustest. „Ehk 1/3 tuli riigilt ja omavalitsuselt, kaks kolmandikku annetajatelt, kes on juba siia koha rentinud," täpsustas Ilves. „Saame müüri veelgi jätkata, kui tahtjaid on."