N, 8.12.2022

Arvamusfestivalil arutletakse, kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades

Järva Teataja
Arvamusfestivalil arutletakse, kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pruunselg-põõsalinnu pesa.
Pruunselg-põõsalinnu pesa. Foto: Toomas Huik

Päästame Eesti Metsad ja Eesti Ornitoloogiaühing korraldavad Arvamusfestivalil 12. augustil kell 18.00 arutelu "Kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades?".

Kas ja miks on vaja pesitsusrahu, on teadlased ja looduskaitsjad selgitanud juba viimased paarkümmend aastat. Käesoleval kevadel tehtud küsitluse järgi toetab pesitsusrahu pidamist ka 93% eestimaalastest. Nüüd on viimane aeg astuda järgmine samm ja kehtestada pesitsusrahu kõigis Eesti metsades. Arvamusfestivalil uurivad vabaühendused, mis seda sammu takistab ja kuidas saavutada kevadsuvine pesitsusrahu nii riigi- kui erametsades.

Arutelus osalevad Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu, Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo, Keskkonnaministeeriumi nõunik Hanno Zingel ja RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. Arutelu juhib Sten Weidebaum.

Arutelu "Kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades?" toimub Arvamusfestivalil alal "Tuleviku elukeskkond" reedel, 12. augustil kell 18.00-19.30. Osaleda saavad kõik huvilised tasuta.

Arvamusfestivali kavaga saab tutvuda lehel arvamusfestival.ee. Alal "Tuleviku elukeskkond" toimuvate aruteludega saab kursis olla ürituse Facebooki lehel.

Märksõnad
Tagasi üles