Metsnugise pilt tõi Järvamaa fotograafile auhinna

Järva Teataja
Copy
Metsnugis
Metsnugis Foto: Ingmar Muusikus

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks valiti Olavi Hiiemäe foto urahtavast karust. Fotonäituse avamisel RMK Metsamaja hoovis tunnustati parimate loodusfotode tegijaid ning tutvustati võidupilte.

Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul peeti fotojahti taaskord traditsioonilisel ajal ja kujul. Maikuu eelviimasel nädalavahetusel toimus ühine traditsiooniline fotovõistlus, kus seekord jäädvustati Alutaguse rahvuspargile omaseid liike, kellest mitmeid mujalt piirkondadest nii kergelt ei leia.

RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis osa 37 fotograafi, kel õnnestus jäädvustada nii kiskjaid, suur- ja väikeulukeid, haruldasi linde kui ka putukaid, mõnel üksikul jäi kaamera ette isegi lendorav.

Tänavuse aasta Vereta Jahi saakloomaks oli pruun karu. Kogu Vereta Jahi veerandsajandi pikkuse ajaloo jooksul pole kunagi nähtud ja pildile saadud niipalju karusid kui tänavu.

„Häid pilte oli palju, kuid seekord jäid žüriile silma 20 fotot karudest, mille hulgas oli ka võidupilt. Peaauhinna ehk sarvilise viikingimütsi ning auhinna Overallilt pälvis Olavi Hiiemäe fotoga, millel on jäädvustatud hetk piltnikule ohtlikult lähedale jõudnud urahtavast karust. Seekord tõi meistritiitli selle aasta Vereta Jahi jahiloom ja muidugi ka aasta loom. Seda juhtub ikka väga harva, kui jahilooma pilt toob ka meistritiitli,“ lausus Tiit Hunt.

Lisaks andis žürii eriauhinnad järgmistele loodusfotograafidele:

· RMK auhind – Meelis Kalev. Lendorav

· Ajakirja Eesti Loodus auhind – Remo Savisaar. Munavaras

· Ajakirja Eesti Mets auhind – Olavi Hiiemäe. Laanepüü

· Ajakirja Horisont auhind – Olavi Hiiemäe. Vihitajad

· Ajakirja Eesti Jahimees auhind – Ingmar Muusikus. Metsnugis

· Eesti Jahimeeste Seltsi auhind – Richard Viidalepp. Ilves

· Tallinna Loomaaia auhind – Mart Arrak. Karu

· Hotell Pesa auhind – Andres Killing. Suur-kirjurähn.

· Looduse Omnibussi auhind – Remo Savisaar. Metssiga pisikesega

Näitust Vereta Jahi parimatest piltidest saab näha ööpäevaringselt välinäitusena RMK Metsamaja (Toompuiestee 24, Tallinn) hoovis kuni septembrikuu keskpaigani.

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid. Vereta Jahti korraldavad Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles