E, 3.10.2022

Järvakad võistlesid mitteolümpiaalade olümpiamängudel

Järva Teataja
Järvakad võistlesid mitteolümpiaalade olümpiamängudel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Eesti Orienteerumisliit

USA Alabama osariigis, Birminghami linnas toimusid 7.-17. juulini XI Maailmamängud (World Games). Tegemist on rahvusvahelise olümpiakomitee poolt tunnustatud, kuid olümpiale veel mitte pääsenud spordialade tippvõistlusega, mida korraldatakse iga nelja aasta tagant nagu olümpiamängegi. Tihtipeale on neid 1981. aastast korraldatavaid võistlusi seepärast nimetatud ka mitteolümpiaalade olümpiamängudeks.

Tänavuste mängude kavas oli 35 spordiala, osales kokku 3600 sportlast ligi sajast erinevast riigist. Igal spordialal on oma osavõtukvoot ja võistlustele kvalifitseerumise reeglid on üsna sarnased olümpiamängudele pääsemise reeglitega. Eestist pääses seekord maailma mängudele kaheksa sportlast neljal spordialal. Järvakaid oli maailmamängudele osalemas koguni kolm.

Plokkvibu laskmises pääses mehi võistlema 25, sealjuures ainsa eestlasena Robin Jäätma. Kvalifikatsioonis lasi ta välja kaheksanda koha, mida paraku järgnevates duellides parandada ei õnnestunud ja lõpptulemuseks jäi üheksanda koha jagamine.

Märksõnad
Tagasi üles