P, 29.01.2023

Avaneb täiendav taotlusvoor laulu- ja tantsupeo liikumise juhendajate tööjõukulu toetuseks

Merit Männi
, ajakirjanik
Avaneb täiendav taotlusvoor laulu- ja tantsupeo liikumise juhendajate tööjõukulu toetuseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Manija saarel toimus kümnes väikesaarte laulupidu, mis kandis nime "Laiulaul Manilaiul".
Manija saarel toimus kümnes väikesaarte laulupidu, mis kandis nime "Laiulaul Manilaiul". Foto: Toomas Mitt

Erandkorras avatakse 15.–31. augustini täiendav taotlusvoor laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide juhendajate tööjõukulu jagamiseks 2022. aasta eest. Esmakordselt saab toetust taotleda ka määruses esitatud nõuetele vastavate võimlemisrühmade juhendajate tööjõukulude katmiseks.

„Toetuse andmisega tagame võimalikult paljudele juhendajatele senisest õiglasema ja ootustele vastava töötasu ning töölepingust tulenevad sotsiaalsed garantiid. See võimaldab suuremal hulgal juhendajatel keskenduda kollektiivi juhendamisele kui põhitööle ja tagada professionaalide pealekasvu,“ selgitas Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusmeetmete osakonna juhataja Margit Salmar.

Toetust makstakse juhul, kui tööandja kui taotleja on maksnud juhendajale vähemalt 2021. aastal kehtinud kultuuritöötaja brutotöötasu alammäära ja juhendaja täiskoormuse jagamisel saadud kontakttunni tasu, millele lisanduvad sotsiaalmaks ja töötuskindlustusmakse. 31. augustini kestva täiendava taotlusvooru raames saab toetust küsida tagasiulatuvalt 2022. aasta eest.

Märksõnad
Tagasi üles