T, 31.01.2023

Alanud viljakoristus toob põllutehnika teedele

BNS
Alanud viljakoristus toob põllutehnika teedele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõpe Agro viljavõtt. Kombainer Tjorven Veepalu. Lõpe küla, Lääneranna vald. Kombain, vili, suvi, põld, põhupall, nisu
Lõpe Agro viljavõtt. Kombainer Tjorven Veepalu. Lõpe küla, Lääneranna vald. Kombain, vili, suvi, põld, põhupall, nisu Foto: Mailiis Ollino

Viljakoristuse hooaeg on alanud, mis tähendab, et teedel liigub tavapärasest rohkem suuri põllumajandusmasinaid ja kombaine - sellega seoses paluvad põllumehed kaasliiklejatelt mõistvat suhtumist ja tähelepanelikkust.

Lõuna-Eesti pool on tõesti alustatud viljakoristusega, nendib Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige, Lääne-Virumaa teraviljakasvataja Olav Kreen. “Esimesena koristatakse tavapäraselt talirüpsi ja siis algab teiste talikultuuride koristus – oder, nisu ja nii edasi. Meil siin põhjarannikul läheb aga veel natuke aega, et põllule saada,” ütles Kreen.

Olav Kreeni sõnul on praegu algamas viljakasvatajatele kõige intensiivsem aeg. “Oled kas põllul või kuivatis. Masinad on väljas 24/7. See toob eelkõige just maapiirkondades liiklusesse tavapärasest rohkem põllumajandustehnikat, mistõttu on autoga sõitmisel tähelepanelikkus väga asjakohane,” sõnas ta. “Ma loodan, et inimesed saavad aru, et see on toidutootmiseks ülioluline etapp ja laias vaates töö, mis meid kõiki toidab.”

Märksõnad
Tagasi üles