R, 27.01.2023

Põllumajandusliku tegevusega alustavad noored ettevõtjad saavad edaspidi riigilt rohkem tuge

Urmas Glase
Põllumajandusliku tegevusega alustavad noored ettevõtjad saavad edaspidi riigilt rohkem tuge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väätsa Agro põldudel on sel juuli esimsel poolel käimas silotegu.
Väätsa Agro põldudel on sel juuli esimsel poolel käimas silotegu. Foto: Dmitri Kotjuh

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetuse määruse muudatuse, millega tõstetakse noortele põllumajandustootjatele mõeldud toetuse maksimaalset summat 40 000 eurolt 60 000 euroni.

Maaeluministri sõnul toetab määruse muudatus noortel põllumajandustootjatel põllumajandusliku ettevõtlusega alustamist ja investeeringute tegemist. See on eriti tähtis praegusel ajal, kus on tõusnud märkimisväärselt erinevate sisendite hinnad. „Põllumajandusliku majapidamise sisseseadmiseks ja eduka ettevõtte käivitamiseks on tähtis aidata noortel teha vajalikud investeeringud,“ sõnas Kruuse.

Alates sellest aastast on noortel põllumajandustootjatel kohustus läbida enne taotluse esitamist ettevõtlusalane infopäev. „Vaadates eelnevaid aastaid võib eeldada, et aastas lisandub juurde üle saja uue põllumajandustootmisega alustava noore ettevõtja. Eduka ettevõtluse aluseks on oluline aru saada, kuidas kavandatavaid tegevusi ja ressursse paremini mõtestada ja planeerida” selgitas minister.

Märksõnad
Tagasi üles