E, 26.09.2022

Isast jäänud ja 50 aastat seisnud fotoaparaat värskendas pildistamiskirge

Urmas Glase
Isast jäänud ja 50 aastat seisnud fotoaparaat värskendas pildistamiskirge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Võib-olla on see teadlase kiiks, et kui teema hakkab paeluma, tuleb minna võimalikult põhjalikuks. Kirjandust on palju ja internet ammendamatu,» pakub Aivar Põldvee selgituse, miks ta on endale peensusteni selgeks teinud fototehnika viimse kui vidina, suudab aparaate ise mitmest kokku ehitada ja valdab pildistamistehnika eri võtteid.
«Võib-olla on see teadlase kiiks, et kui teema hakkab paeluma, tuleb minna võimalikult põhjalikuks. Kirjandust on palju ja internet ammendamatu,» pakub Aivar Põldvee selgituse, miks ta on endale peensusteni selgeks teinud fototehnika viimse kui vidina, suudab aparaate ise mitmest kokku ehitada ja valdab pildistamistehnika eri võtteid. Foto: Dmitri Kotjuh

«See, mida kodutrepilt näen, seda pildistan,» näitab Vodjal elav ajaloolane ja hobifotograaf Aivar Põldvee (60) järgmisel hommikul pärast Esna galeriis esimese fotonäituse avamist kodumaja verandalt külla tulnud ajakirjanikule oma inspiratsiooniallikaid.

Ise nimetab ta ennast järjekindlalt kohalikuks meheks nagu Martin Bristol teda galeriis tutvustas ja palub mitte unustada, et ennekõike on ta täiskohaga ajaloolane, kes fotograafiaga tegeleb küll sügavuti, ent siiski hobikorras.

«Võib-olla on see teadlase kiiks, et iga paeluma hakanud teema puhul püüan minna võimalikult sügavuti. Ka fotograafia kohta on kirjandust palju ja internet ammendamatu,» pakub Põldvee selgituse, miks ta on endale peensusteni selgeks teinud vanema fototehnika viimse kui vidina, suudab objektiive ise mitmest kokku ehitada ja valdab pildistamise eri võtteid.

Märksõnad
Tagasi üles